Мобілізація розпочалася

13938314899655

З 20 січня розпочався  перший етап четвертої хвилі  мобілізації, тривалістю  90 днів. Наступний буде  у квітні, протягом 60 днів. І з червня розпочнеться третій — також тривалістю 60 днів.

Кого мобілізують?

Під четверту хвилю за віком потрапляють військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, та жінки віком від 25 до 50 років. Визначальним фактором щодо прийняття рішення про мобілізацію буде стан здоров’я. Не підлягатимуть – громадяни, на утриманні яких є троє і більше дітей, аспіранти і студенти денної форми навчання, особи, які мають «броню» на підприємстві. При- зовник віком до 25 років може потрапити на військову службу у єдиному випадку — при укладенні контракту.
Загалом планують мобілізувати близько 50 тис осіб. В Генштабі обіцяють, що буде дотриманий принцип рівномірного навантаження на регіони, «щоб не було перекосів і соціальних загострень» в окремих регіонах або населених пунктах. Навантаження на регіон становитиме в середньому 2,5% (від 2 до 5 відсотків залежно від регіону). Мешканці Криму та непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей можуть самостійно подати заяву на мобілізацію.

Спеціальності

Призову підлягають військово-зобов’язані, які мають військову підготовку. Це фахівці механізованих військ – танкісти, артилеристи, фахівці протиповітряної оборони, зв’язку, ремонтники, спеціалісти радіоелектронної боротьби, техніки різних напрямків, водії, механіки тощо. Якщо мобілізований не матиме військово-облікової спеціальності, то за час підготовки у нього буде можливість отримати спеціальність. Крім того, передбачається призов за спорідненими спеціальностями та їх подальша перепідготовка.

Повістки

Особам від 18 до 60 років вручають запрошення до військкоматів для взяття на військовий облік та проходження медичного огляду. Повістка ж вважається врученою, коли на ній особисто розписався призовник. За ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна відповідальність, так і кримінальна – строком позбавлення волі від 2 до 5 років.

Військова підготовка

Спершу мобілізовані повинні будуть пройти військову підготовку. Вона триватиме майже 40 днів та складатиметься з декількох етапів. Перші 7-8 днів відбуватиметься загальна військова підготовка як для офіцерів, так і для сержантів і та солдатів, а саме: медична, тактична, інженерна, вогнева тощо. Наступні 15 діб відбуватиметься фахова підготовка за спеціальністю під керівництвом кваліфікованих інструкторів.
Після цього особовий склад буде направлений в підрозділи для бойового злагодження тривалістю до 15 діб. А офіцерський склад відправлять на навчання у військові заклади та навчальні центри. Мобілізованим, які не пройшли етапу підготовки, бойові завдання надаватись не будуть.

Зона АТО: відмовитися не можна

Мобілізованих четвертої хвилі в зону АТО відправлятимуть тільки після проходження повного циклу підготовки. В міністерстві передбачають призвати таку кількість особового складу, щоб була можливість ротації військових в зоні проведення АТО. Приблизно третина виконуватиме завдання в АТО, третина проходитиме підготовку та бойове злагодження. І ще третина перебуватиме у відпустках для відновлення боєздатності. А ось відмовитись від служби в зоні АТО мобілізовані не зможуть. За рік Закон України «Про боротьбу з тероризмом» був змінений та розширений і «шпаринки» в законодавстві, щоб військові могли не брати участь в антитерористичній операції, ліквідували.

Матеріальне забезпечення

В Генштабі заявляють, що всі питання матеріально-технічного забезпечення враховані. Збройні сили України за допомогою промислових підприємств та міжнародної матеріально-технічної допомоги проводять заходи щодо накопичення необхідних запасів та оснащення. Обіцяють, що без екіпіровки, форми та бронежилета у військові частини бійців відправляти не будуть.

Грошове утримання

В Генштабі повідомили, що військові, які виконують завдання в зоні АТО, наразі отримають вдвічі більше коштів — 100% надбавку до відповідного утримання військовослужбовців ЗСУ. Однак не виключають, що цей показник в майбутньому може змінюватись.

Залучення техніки

Нова хвиля мобілізації передбачає вилучення техніки національної економіки з підприємств усіх форм власності. Перевагу надаватимуть транспортним засобам та дорожно-будівельній техніці. Кількість такої техніки та ліміти вилучення встановлено рішенням Кабінету Міністрів. Вилучені автомобілі відправлятимуть на ремонтні бази, а звідти — в зону АТО. Техніка вилучатиметься безкоштовно, однак якщо її буде знищено під час бойових дій, держава має виплатити відшкодування. Вилучати техніку у цивільної особи, яка має одну чи дві одиниці, не будуть.

Наступні хвилі мобілізації

Необхідність проведення п’ятої чи шостої черги мобілізації залежатиме виключно від воєнно-політичної ситуації в Україні, зокрема на її східних територіях.

Залишити коментар