Музичній школі – 50!

2 грудня Корюківська школа мистецтв ім. О.Корнієвського відзначає 50 – річчя! Усіх бажаючих долучитися до святкування – причетних і небайдужих до дитячої творчості – запрошують о 14 годині до концертної зали школи (на вас чекає виставка-продаж, фотозона, музичний салон, святковий концерт).

Корюківська школа мистецтв ім.О.Корнієвського нині святкує золотий ювілей. А розпочала вона свою роботу
1 вересня 1967 року в п’яти кімнатах на другому поверсі (праве крило) Будинку культури фабрики технічних паперів.
Тоді було лише п’ятеро викладачів
і 73 вихованців у класах фортепіано та баяна.

Зразковий ансамбль скрипалів «Віоліночки»

Ансамбль народних інструментів зліва направо: Вероніка Нашиванова, Євгенія Мірошниченко, Максим Коробко, Арсен Левченко, Іван Ковальов, Анна Задорожна, Даниіл Растальной, Анастасія Кравченко, Анна Залуцька

Дует баяністів у складі Даниіла Растального (зліва) та Максима Коробка

Учні та викладачі відділу образотворчого мистецтва
Зліва направо: Катерина Литвиненко, Ольга Тихоновська, Софія Савченко, Альона Никифоренко, Анна Корінь, Алла Сухомлин, Христина Грешилова, сидять – Олександра Кузюра, Аліна Бабич

Викладач по класу фортепіано Ірина Мостович (у центрі) зі своїми учнями (зліва направо): Антонієм Дем`яненком, Віолеттою Сотник, Ангеліною Панкратьєвою, Нікітою Лесуненком.

Дует піаністів у складі Єви Грось (зліва)та Злати Милейко

Надзвичайно пам’ятним для усіх став 1975 рік, коли музична школа переселялася у новозбудоване приміщення, де знаходиться й зараз. Типова двоповерхова будівля не лише прикрасила центр міста, а й подарувала багато щасливих хвилин для тих, хто заповнив її затишні класи. З’явилися більші можливості – відкрилося ряд нових спеціальностей, збільшився учнівський контингент. Набрали учнів у класи бандури, скрипки. 1989 року, з відкриттям класу образотворчого мистецтва, музичну школу було реорганізовано в школу мистецтв, а в 2009 – присвоєно ім’я знаного місцевого майстра бандур Олександра Корнієвського.
У різні роки заклад очолювали: Анатолій Яшин (1967-1975р.р), Борис Каменєв (1975-1982), Яків Коваленко (1982-1986), Валентина Лашко (1986-2012). З 2012 року цю посаду обіймає Алла Сухомлин. Тривалий час викладачами працювали знані в місті творчі особистості – Іван Рябченко, Сергій Биша, Раїса Маховик, Віктор Хомич, Іван Погуляй, Ірина Разувакіна, Римма Прайс, які зробили вагомий внесок у естетичне виховання підростаючого покоління ще на початку функціонування школи. Завдячуючи їм та нинішнім викладачам багато випускників поєднали свою долю з мистецтвом. Саме музична школа допомогла багатьом у виборі професії. І сьогодні вони трудяться керівниками дитячих колективів, вчителями в загальноосвітніх школах, музкерівниками в дитсадках та будинках культури, грають у колективах за кордоном і навіть у президентському оркестрі!
Нині навчається 260 учнів – у класах фортепіано, скрипки, баяна, домри, духових інструментів, сольного академічного та естрадного співу, образотворчого мистецтва. Мають можливість розвивати музичні таланти і сільські діти у філіалах, які відкриті у Холмах, Наумівці, Сядриному. Педагогічний колектив складається з 22 викладачів. Це золотий фонд школи мистецтв. Їхньою працею та стараннями досягнуті усі успіхи і перемоги їхніх учнів. І ветерани праці, і молоді викладачі – усі об’єднані бажанням збагатити духовний світ підростаючого покоління.
Музичному розвитку учнів сприяє участь у дитячих творчих колективах. У школі працюють хори молодших «Капітошка» та старших класів «Кампанела» (керівник Вікторія Корінь, концертмейстер Ірина Мостович), зразковий ансамбль скрипалів «Віоліночки» молодших та старших класів (Олена Мельничук і Вікторія Корінь), ансамбль духових інструментів (Олександр Циганок), ансамбль домристів (Лариса Сіренька і Алла Ткаченко), ансамблі малих форм класу фортепіано викладачів Олени Петрикей та Ірини Мостович, дуети баяністів – Олени Піддубної та Людмили Жукової. Переважна більшість цих колективів щороку є учасниками та переможцями обласних конкурсів. А ансамбль «Віоліночки», якому в 2005 році присвоєно звання «Зразковий», – «візитна картка» і гордість школи, міста та області. Цей унікальний колектив, якому під силу виконання класичних і сучасних творів, є своєрідним чемпіоном за кількістю отриманих перемог на всеукраїнських і навіть міжнародних конкурсах і фестивалях. Ансамблі скрипалів та духових інструментів цьогоріч побували на Третьому міжнародному конкурсі дітей і молоді «Звездни Мостове» в Болгарії, де заволоділи найвищою нагородою – Гран-прі.
Щороку випускники школи вступають до мистецьких навчальних закладів. Так, нині у Чернігівському музичному коледжі ім.Л.Ревуцького навчаються 12 випускників, у Ніжинському коледжі культури і мистецтв ім.М.Заньковецької – 4, в мистецьких закладах художнього спрямування -10. Багато випускників здобувають освіту в музичних академіях та художніх університетах.
Сьогодні Корюківська школа мистецтв – це невід’ємна частина культурно-мистецького життя міста, перед якою відкриті великі перспективи. Вона має цікаву історію, потужну мистецьку ауру, свої традиції. Нехай і цей ювілейний рік принесе їй нові звершення, досягнення, буде успішним і плідним!

Валентина ЛАШКО,
заступник директора з навчальної роботи школи мистецтв

 

Залишити коментар