На чемпіонаті у Румунії

Наш земляк, корюківчанин Олександр Стельмах є досить відомим футболістом. І не тільки на Корюківщині. Не один рік захищав честь чернігівських команд – «Десни» та «Текстильника». Перша тоді перебувала у другій лізі країни, а друга – серед колективів фізкультури. Олександр, як успішний воротар, також брав участь у різноманітних всеукраїнських іменних турнірах. Йому – за сорок. Бутси на гвіздок не збирається вішати. Олександра тримають у резерві для спеціальних міжнародних турнірів. Якось весною тренери зателефонували та сказали: «Тебе зарахували до збірної України, до числа футболістів, у яких діагностовано цукровий діабет. Буде Чемпіонат Європи».

– Олександре, де проходив чемпіонат і хто входив до команди?
– Це був чемпіонат Європи з футболу, який проходив у Румунії в місті Клужна Напока. До збірної України входило троє футболістів з Чернігівщини, у тім числі я, решта – з інших регіонів. Всього у чемпіонаті Європи брало участь шістнадцять команд, зокрема, збірні Казахстану, Узбекистану, Словаччини, Словенії, Росії, Португалії, Бельгії, Румунії,Польщі, Сербії…
– Як та за якою системою відбувалися матчі?
– Усі команди були поділені на чотири групи. До однієї з них з назвою D увійшли досить сильні Португалія, Росія, Сербія і Україна. Нам стало відомо, що до російської був дуже ретельний відбір, нікого не потрапило зі слабкою підготовкою. Багато інформації дізналися про команду Португалії. Ця збірна на попередніх чемпіонатах Європи демонструвала висококласну гру комбінаційного футболу. За останній рік португальські спортсмени ще додали у майстерності.
– Що показали перші зустрічі?
– Перша гра, 20 липня, у нас була зі збірною Сербії. Команда з характером. Уміє добре грати на контратаках. Але цього було мало. Збірна України, де я був воротарем, запропонувала супернику атакуючий футбол. Тому гра завершилася з рахунком 2:0 на нашу користь. Збірна Португалії претендувала на перше місце у чемпіонаті Європи-2015. Вона справді сильна. Отже, й гра була напруженою. Португальці хотіли нас легко взяти та повести у рахунку. Не вдалося. На жаль, двоє наших, у тім числі і я, були травмовані, але продовжували гру. Кінцевий рахунок 3:3. І тільки після матчу я відчув сильний біль. Виявилося: сильна травма пальця ноги. Трохи підлікували. Я стояв на воротах перший десяток хвилин ще і в третьому матчі з Росією. Потім замінили. Перший тайм програли – 1:0. А в другому наші футболісти прагнули відіграватися, та росіяни на контратаках забили ще три м’ячі. У наступних матчах нам не везло. Загалом зайняли 12 загальнокомандне місце. Перше дісталося збірній Румунії, другими і третіми були відповідно угорці та хорвати.

Залишити коментар