На Чернігівщині буде новий губернатор

Валерій Куліч

Президент України Петро Порошенко звільнив з посади голову Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча. Відповідний указ № 218/2018 від 30 липня опублікований на сайті голови держави. «Звільнити Куліча Валерія Петровича з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою», – говориться в ньому.
В принципі, це не стало сенсацією. Про звільнення губернатора поговорювали давно, а в березні цього року проти нього розгорнулася інформаційна кампанія. Тоді кілька місцевих ЗМІ надрукували матеріали, що Київ невдоволений роботою Куліча. Називали його найбагатшим губернатором найбіднішої області, що він начебто збагатився на ремонтах доріг по області. Увесь центр міста Чернігова невідомі особи обклеїли наліпками «Чернігівщина – хлібне місце», де був зображений «золотий батон» та «куліч». Чернігівські ЗМІ коментували, що «золотий батон» на наліпці – це натяк на міського голову Владислава Атрошенка. Мовляв, золотий батон колишньому Президенту України Віктору Януковичу подарував саме Владислав Атрошенко, котрий був членом фракції «Партії Регіонів» у парламенті. Хоча сам Атрошенко ці звинувачення відкидає. Владислав Атрошенко був народним депутатом від Чернігівщини багато років. Припускають, він і посприяв затвердженню три роки тому на посаді губернатора Чернігівщини Куліча. Начебто вони були бізнес – партнерами. А нещодавно в обласній раді готувався так званий «переворот»: замість нинішнього голови обласної ради Ігоря Вдовенка мав стати Валерій Куліч. Але більшість депутатів не підтримали таку рокіровку.
У соціальних мережах активно обговорюють статки і фірми, записані на посадовця та його дружину. Між іншим Валерій Петрович не приховував інформацію про це. За 2017 рік задекларував 36 мільйонів доходу. З них зарплатня складає 264 тисячі. Валерій Куліч є співвласником восьми підприємств, власником восьми земельних ділянок, трьох квартир, приватного заміського будинку, сім’я володіє шістьма престижними автомобілями тощо.
Свого часу прихід Куліча на посаду Павло Пущенко, керівник освітнього центру «Ініціатива», прокоментував так: « Куліч був у фракції Партії регіонів у обласній раді до перемоги Майдану. Його також називають «молодшим партнером» іншого колишнього члена ПР у парламенті Владислава Атрошенка. Той факт, що Куліч очолив область, — свідчення, що Атрошенко переміг своїх політичних опонентів з «Батьківщини», «Радикальної партії» та «Народного фронту», що теж мали кандидатури на посаду очільника області. Чиї політичні інтереси перемогли цього разу, побачимо після призначення нового керівника області. Ширяться чутки, що це буде представник менської влади, за яким стоїть впливовий народний депутат з Чернігівщини.
З усього видно – активізуються процеси, пов’язані з президентськими виборами, що мають відбутися у березні 2019 року…

Залишити коментар