На Чернігівщині немовля померло через воду з нітратами?

У селі, що під Ніжином, помер тримісячний малюк з багатодітної родини, попередня версія – отруєння нітратами, йдеться у сюжеті ТСН за 12 квітня. Місцеві лікарі кажуть, що за 40 років медпрактики саме через воду у їхньому районі померло п’ятеро дітей.
Маленькому Нікіті стало зле після ранкового годування: спочатку дитина кричала, потім посиніла. Хлопчик народився цілком здоровим. Коли у жінки через запалення легенів зникло молоко, вона перевела дитину на суміші. Лікарі підозрюють, що раптову та швидку смерть могла спровокувати заражена вода з криниці. Мама ж померлого немовля нарікає на запізнілу і не повну медичну допомогу.
Швидка до маленького села під Ніжином їхала майже годину, потім дитині щось укололи. До районної лікарні малюка привезли на межі. Яна зізналася, що розбавляла суміш молоком і водою, які перед тим кип’ятила від півгодини до години. Зазвичай вона купувала воду у магазині, але за три дні до смерті малюка, через брак магазинної води, використовувала воду з колодязя. Лікарі кажуть, що набряк головного мозку – так звучить причина смерті – могла спричинити нестача кисню через накопичення в організмі нітратів.
“Нітрати можуть за дуже короткий час так подіяти на організм. По-перше, ми не знаємо який рівень нітратів. Ще не досліджено. Але дійсно, за декілька годин вплив нітратів може призводити до таких незворотних станів”, – сказав головний лікар Ніжинської районної лікарні Юрій Солодько.
Лікарі застерігають: дітям до року давати воду з колодязя не можна. А кип’ятіння не вбиває нітратів. Яна не вірить у версію лікарів і зазначає, що її старші діти від народження були на колодязній воді. Після смерті дитини експерти вилучили продукти, якими годували немовля.
“Ймовірно, у колодязь попали ґрунтові води зі слідами мінеральних добрив. Зразки молока та води вилучено, речі, з якими контактуала дитина. Ушкоджень на тілі дитини не виявлено”, – повідомив представник прес-служби поліції Чернігівської області Олександр Сидоренко. Причину смерті малюка судмедексперти мають оголосити вже за два тижні.

Залишити коментар