На літній майданчик у сквері…

Здавалося б – маленький майданчик-куточок у сквері навпроти міської ради, а скількох людей він уже об’єднав і ще буде єднати навколо чудового девізу “Корюківка – місто добрих справ”!

Міський голова Ратан Ахмедов на запитання кореспондента районної газети розповів, що відновлення цієї танцювально-дозвільної літньої тераси (тут здавна був занедбаний бетонний прямокутник) замовила міськрада, а дизайн оформлення нового майданчика виконала київська компанія за сприяння народного депутата Анатолія Євлахова. Поверхню прикрасить “вишиванка” з плиток, по периметру її оточить декоративна огорожа з лавочками. Це буде вільний простір площею понад 400 квадратних метрів – для творчості усіх бажаючих. До речі, вартість демонтажу існуючого старого бетонного узвишшя була б 70% від кошторису нового будівництва. Тож вчинили раціонально, креативно, з користю для міста. Займаються роботою будівельники з Івано-Франківщини (вони і в Бречі працюють, і ганок та козирки над входами до райлікарні оновили, за допомоги депутата міськради О. Левицького та А.Євлахова). А різні заходи у сквері організовує молодіжна громадська організація “Альтернатива”.
Голова “Альтернативи” Володимир Онищук у розмові з газетярем поділився найближчими за часом втілення задумами. В обласному центрі давно існує “Зелена сцена”, там виступають музиканти, проводяться виставки, мистецькі фестивалі. Виникло бажання і в Корюківці щось подібне облаштувати. Родина корюківчан, які проживають у столиці, Олександр і Аліна Мара, поділилися своїми яскравими враженнями після відвідування сонячної Бразилії, де навіть у невеличких містечках є такі майданчики-естради, на яких проводяться музичні вечори місцевих аматорів. Це подружжя придбало апаратуру для вуличних концертів (колонки, мікшер, мікрофон) і таке обладнання вже використовується у виступах.
Першим був “Тріумф”, колектив центру дитячої та юнацької творчості, виступали й корюківчанки-студентки музичного училища, і наші “Віоліночки” напевне скоро схочуть порадувати земляків своєю грою! Приїжджали колективи з Мени, оце був “Спів-арт” з Городні… Умовою мистецького проекту “Літні музичні вечори” є те, що участь можуть брати будь-які колективи, гурти, аматори, які хочуть тут грати, співати, танцювати. Діти з ЦДЮТ запропонували зробити свою театральну постановку. Надається апаратура, з нею працює звукооператор Денис Іваніна. Помістили свою рекламу-запрошення в соціальні мережі Інтернету, щоб зверталися усі бажаючі. Хочуть організувати й музично-танцювальні вечори для людей поважнішого віку. Адже є у Корюківці умільці, що грають на гармоніях, баянах, гітарах. Тож їм можна сказати – єднайтеся на цій чудовій сцені!
У серпні проводитимуть фестиваль, каже Володимир, присвячений 500-річчю Реформації. Видано відповідний Указ Президента України – про святкування цієї дати. Проект R500 стосується саме відзначення ювілею Реформації у західному світі та в Україні. Реформація – це релігійний протестантський рух, який вплинув на формування нового соціального класу – буржуазії та розвиток інтелектуального середовища. Тож у Корюківці 19-20 серпня теж відзначатимуть, буде фестиваль з виставкою, запрошують багатьох, прибуде навіть духовий оркестр із Житомира. А за тиждень до Дня міста Корюківки, 21-23 липня їхня громадська організація проведе 360-кілометровий велопробіг навколишніми райцентрами. Оце нещодавно у суботу в селі Бречі відбулась зустріч громадських активістів з десятка районів Чернігівщини та столиці. Це вже сьома така зустріч. Гості розповідали про цікаві місця своїх країв, показували видання про них. Наприклад, гарну кольорову фотокнигу українською і англійською мовами про історію та сьогодення Семенівського краю, або – про Менщину з яскравим закликом “Приїдь, побач, закохайся!”. У корюківчан поки що нема такого чудового довідника. Але – буде?!
Громадські діячі зі столиці, які були на цій зустрічі, уміло та успішно поєднують свою роботу з подорожами світом, причому з мінімумом затрат. Цікаво розповідав про свої мандри Валерій Кришень (наша газета про нього писала), він нещодавно колесив мотоциклом по Індії, Гімалаях. Ідею Володимира організовувати такі зустрічі в усіх сусідніх районах підтримав і присутній А.Євлахов, усі небайдужі активісти, серед яких і представники районних влад, у тому числі заступник голови райдержадміністрації В.Полубень. Натхненницею проекту “Корюківка – місто добрих справ” стала А.Мара, яка хоче допомагати рідному місту, популяризації його в світі. Зокрема, продажем різної сувенірної продукції з місцевою символікою. Адже на всі молодіжні та й не тільки заходи потрібні кошти. Тому члени “Альтернативи” вже не ходять по підприємцях, а за рахунок продажу сувенірів – оплачують проїзди запрошених артистів, купують іграшки для дитячих заходів, возять молодь кудись…
Ще мають проект, на який теж збирають кошти – допомогти видати історичному музею каталог корюківської вишивки. В музеї є вишиті сорочки та інші речі, це мистецтво рукоділля хочеться зберегти для нащадків. Цю ідею підтримує директор музею Людмила Бабич. Дівчата одягнуть ці вишиванки, їм зроблять гарний макіяж, а Дмитро Гаврюш виготовить фотографії. Згодом видадуть яскравий каталог, хоча це й недешеве задоволення. Розраховують на збір надходжень від наступних вечорів. Зазвичай такі вечори у міському сквері розпочинаються з виступу-ознайомлення Володимира, далі беруть ноти і слово музики-співаки. Задіють і “Лимонад-бар”, де пригощають чаєм і випічкою за символічну ціну, пропонують футболки, кепки, пакети з місцевою символікою. Отож ласкаво просять усіх небайдужих і активних – кожної суботи о 19.00 долучатися до свят на відкритому повітрі!

Залишити коментар