На третину скоротять штат Корюківської РДА

14 лютого голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч підписав розпорядження про затвердження граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій. У його додатку – табличка з їх кількістю по кожній райдержадміністрації, з якої видно, що кадрів суттєво поменшає…
За інформацією тижневика «Вісник Ч» (№9 від 1 березня 2018 року), найбільше працівників, по 80, залишається у Бахмацькій, Ніжинській, Новгород-Сіверській, Прилуцькій, Ріпкинській та Чернігівській РДА. А найменше, по 55, – у Куликівській, Носівській, Срібнянській та Сновській. В останній, до речі, – чисельність знизиться з 91 до 55.

30 осіб
залишаться
без роботи?
Не повезло і Корюківській райдержадміністрації: якщо до цього штат її управлінь і відділів налічував 93,5 посади, то відтепер буде 60. Чи не найболючіше таке скорочення може позначитися на роботі управління соціального захисту населення, де сьогодні працює 29 людей, а лишиться – 21. Бо саме на сферу соцзахисту покладені величезні повноваження щодо підтримки громадян, які потребують державної допомоги. І передусім, це нарахування пільг і субсидій. Управління і до цього потерпало від плинності кадрів, бо зарплати малі, а роботи – багато. І тепер, напевно, без надійного плеча наших об’єднаних громад їм не обійтися…
У фінансовому управлінні Корюківської РДА з 10 посад залишається 5. У відділі освіти, культури та туризму, який з нинішного року таким чином об’єднали, замість п’яти людей трудитиметься лише троє. Відділи аргопромислового розвитку і житлово – комунального господарства зіллються, і з восьми спеціалістів продовжать працювати четверо. Зникне, як окрема структура, сектор молоді та спорту. І в самому апараті райдержадміністрації, який до цього налічував 25 штатних одиниць, буде 16.
У владних кабінетах сьогодні лише розводять руками і нічого не коментують. Але й так зрозуміло: функції райдержадміністрацій ніхто не скорочував, тож роботи у щасливців, котрі залишаться при посадах, побільшає у рази. Чи схочуть люди працювати на таку ж зарплату, але зі значно більшим функціональним навантаженням? До того ж при скороченні необхідно дотримуватися усіх вимог трудового законодавства, своєчасно попередити людей про вивільнення, сплати компенсації, не порушити прав інвалідів, вагітних, жінок з малолітніми дітьми та ін. За активну роботу взялися профспілки. Не виключено, що саме кращим фахівцям доведеться піти.

Наслідки
децентралізації
Як пояснили в обл-держадміністрації, Чернігівська область – серед лідерів щодо створення об’єднаних територіальних громад. Отже, ОТГ перебирають на себе повноваження стосовно гуманітарної сфери, соціально-економічного розвитку. Тому скорочення – вимога часу та частина реформи з децентралізації влади. Поговорюють, що розпрощатися із «зайвими» кадрами планують до 1 травня. Але чи встигнуть? У самій облдержадміністрації скорочень не передбачається. Там вважають, що зі створенням об’єднаних громад у них навпаки значно побільшало роботи.
Не відомо, що буде з районною владою на Куликівщині та у сусідів на Сновщині, де увесь район – територіальна громада, а тому місцеві РДА і райради просто дублюють створені відділи при виконкомах ОТГ. Віце – прем’єр України Геннадій Зубко на сайті Децентралізація з цього приводу зазначив, що проблема з дублюванням функцій існує в семи районах України, території яких покриті однією громадою. Проте є багато районів, де кілька ОТГ. Щоб «розрулити» це питання, запевняє посадовець, буде визначено перелік функцій і посад, які мають залишитися у віданні районної влади. Це, наприклад, соцзахист, управління фінансами, економікою тощо. Райдержадміністрація координуватиме дії територіальних громад у тому числі й щодо дорожнього господарства. «Якщо цього не робити, то наші дороги скоріш за все ремонтуватимуться шматками: до межі тої чи іншої ОТГ. Районна рада і районна адміністрація матимуть змогу залучати інвестиції для лагодження місцевих автошляхів. РДА зобов’язана повідомляти громади про державні програми – наприклад, з підтримки тваринництва та оновлення сільськогосподарської техніки. Причому районна влада не розподілятиме кошти, а лише координуватиме напрями роботи громад», – каже Зубко.
Натомість у районах, територія яких повністю покрита об’єднаними громадами, райради бесповоротно втратили свої повноваження. Однак скасувати район адміністративно-територіальною реформою не вийде. Для цього потрібні зміни до Конституції, що на сьогодні, за рік до президентських виборів, проблематично. Проте, є можливість коригувати кількість районів рішеннями Верховної Ради. Віце – прем’єр запевняє, що найближчим часом парламенту запропонують здійснити укрупнення декількох районів, а зробити це хочуть таким чином, аби наблизити межі районів до майбутніх госпітальних округів.
І дійсно давно прогнозують, що Сновський район зіллється з Корюківським. Можливо, це буде ще одним вагомим аргументом на користь «Корюківського повіту»?..

Залишити коментар