Наближається День інваліда

Поділіться з тими, хто найбільше потребує

З грудня в Україні відзначається міжнародний День інваліда. Святом його назвати не можна, скоріш за все, це можливість нагадати суспільству, що поруч живуть люди, яким доля приготувала важкі життєві випробування.

Напередодні спілкуємося з інвалідом з дитинства, корюківчанкою, яка все життя на інвалідному візку, Катериною Кугук. Будучи оптимісткою і дуже цілеспрямованою людиною, вона переконана, що будь – якому суспільству необхідно час від часу нагадувати про тих, хто потребує допомоги і підтримки. Люди з обмеженими фізичними можливостями не здатні без цього обійтися, принаймні в нашій державі. Катерина Павлівна вважає, що найкращим подарунком цього дня буде адресна допомога: і не коробка цукерок, а продукти харчування: олія, крупа, цукор, консерви. Таке нині життя… «У нас на Корюківщині багато підприємців, які мають великі серця – нехай відгукнуться і поділяться з нужденними», – сказала у телефонній розмові жінка, – не тільки ж фабриці техпаперів займатися благодійництвом!» Вона як ніхто інший розуміє потреби таких, як і сама.
Є у Корюківці 40-річна жінка – інвалід з вадами розумового розвитку Світлана С. Живе у жахливих умовах: після пожежі – ні світла, ні тепла. Щодня ходить від «помийки до помийки», де збирає рештки їжі, металеві речі, щоб здати на шматок хліба. Якось найнялась до місцевої жінки гній возити. Пропрацювавши день, та віддячила їй за виснажливу роботу тарілкою супу з нечищеною картоплею і старими «дутиками» (взуття). І така байдужість часто пронизує наше сьогодення. Самій Катерині Павлівні теж нелегко живеться, але вона знаходить час по можливості турбуватися про інших. Закликає й кожного з нас озирнутися навколо та подарувати свою увагу ближньому…

Залишити коментар