Надії і тривоги корюківських спортсменів

На Корюківщині виросло і зміцніло ціле гроно здібних і талановитих тренерів. Зокрема, Сергій Тихоновський, Володимир Бондаренко, Анатолій Марченко, Анатолій Скрипка, Олександр Стельмах… Вони працювали з юними боксерами, борцями, футболістами. І кожен – залишив помітний слід у спорті. Михайло Папін – молодої генерації спортсмен, відомий боксер на Чернігівщині, вирішив готувати юну зміну на малій батьківщині. І в талановитого тренера багато що виходить. У його клубі «Сила» займається майже 50 дітей, які захоплюються боксом. Тільки торік вихованці дев’ять разів виїздили до Чернігова на спаринги і змагання.

Призери та дворазовий чемпіон – наші
Серед учнів-спортсменів особливо виділяються характером і майстерністю Данило Тройна, Ернест Рушанян, Назар Стогній та Ярослав Ладович, які у спарингах уже боксували проти добре підготовлених спортсменів з чернігівських клубів. Брали участь у престижних обласних змаганнях, виступали проти супротивників з Бахмача, Городні, Десни, Ічні, Ніжина, Чернігова. «Наприклад, Данило Тройна переміг боксерів Чернігова і Ніжина, а Ернест Рушанян переконливо здолав спортсменів з обласного центру. Ярослав Ладович зустрічався з боксером Бахмача, достроково подолав його на рингу, а Назар Стогній показав справжні бійцівські якості, зайняв почесне друге місце. Корюківські боксери торік до рідного міста повернулися з трьома дипломами високих ступенів і призовими місцями: три перших і одне друге. А Данило Тройна став дворазовим чемпіоном Чернігівщини у своїй ваговій категорії та віковій групі», – підсумував у розмові Михайло Папін.
Підготовка до змагань у бійцівському клубі триває постійно. Наприкінці січня або у лютому відбудуться обласні змагання, куди уже запросили наших спортсменів. У них братимуть участь більше 100 боксерів з усієї Чернігівщини. І цього разу на бійцівський ринг знову вийде четверо кращих вихованців корюківського клубу. Отже, земляки сподіваються на їхні успішні виступи.

Проблема –
фінансування
«А могло би виступати більше боксерів від нашого району і клубу «Сила»?» – запитую Михайла Папіна. «Так, але для цього потрібне належне фінансування, оскільки бокс у технічному і тактичному відношеннях – один з найскладніших видів спорту, а змагання є невід’ємною частиною навчально–тренувального процесу і важливим засобом для подальшого росту спортивної майстерності. Проте відсутність коштів не дає можливості реалізувати все задумане. Зокрема, ми не в змозі забезпечити організацію повноцінних тренувань, створити умови для залучення до занять боксом більше дітей та молоді».
Деякі проблеми розв’язуються власними силами і коштами, а щось – за підтримки благодійників. Ними виступали надійні друзі, знайомі, а також ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП». Долучався до вирішення проблем народний депутат Анатолій Євлахов, який з цікавістю ознайомився з роботою СК «Сила». І за його підтримки було закуплено необхідний спортивний інвентар. Тренер каже, що спортивному клубу потрібні кошти для фінансування участі спортсменів у змаганнях, для оновлення і поповнення матеріально – технічної бази, харчування дітей під час змагань, відрядження тренера та ін. Клуб запрацював у підвальному приміщенні, яке перебувало у занедбаному стані, потребувало капітального ремонту. Спочатку планували, що все зроблять своїми силами, та не вийшло – потрібні були значні кошти. Багато хто допомагав, але найвагомішою була підтримка з боку керівництва ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП», генерального директора Віктора Мурая. Жаль, що значну частину свого часу тренеру доводиться витрачати на вирішення питань, які не пов’язані з навчально – тренувальним процесом. І ця проблема була б іще більшою, якби не допомога, наполегливість та завзятість його товариша, спортсмена і однодумця Сергія Панкратьєва.
«А взагалі – проблеми були і будуть. Головне – діти займаються, тож усе буде добре!»- впевнено говорить тренер. Спортивний клуб «Сила» дуже вдячний всім, хто брав участь у реалізації ідеї щодо створення у місті Корюківці залу для занять з боксу та розвитку цього виду спорту.

Старі проблеми
і надії…
Сергій Тихоновський армійську службу проходив у Підмосков’ї.

Мав спортивні досягнення в легкій атлетиці, та більше захоплювався боксом і важкою атлетикою. Виступав на престижних міжокружних змаганнях. Став кандидатом у майстри спорту з боксу. Повернувся в Корюківку. 1989 року створив секцію з боксу і легкої атлетики. Спонсор знайшовся відразу. Ним стала Коюківська ЖЕК. На перших порах виділила достатньо коштів, закупили боксерські груші, перчатки, шоломи. У секціях займалися здібні юні спортсмени шостих-сьомих і старших класів. Охочих боксувати і витискати штангу щороку було 30-40 осіб. У перші роки на обласних змаганнях його вихованці посідали перші місця. Пізніше до фінансування долучався райспорткомітет. Допомагала райдержадміністрація. Саме Сергій Тихоновський виростив гідну зміну: три боксери з його секції стали кандидатами у майстри спорту – Михайло Коробко, Олександр Милейко та Олександр Кожедуб. Згодом перші двоє стануть майстрами спорту. Братимуть участь у престижних всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Михайло Коробко з кікбоксингу у боях у Великій Британії завоює звання Чемпіона світу. Тепер він на тренерській роботі.
– А чому відома секція припинила роботу?- запитую Сергія.
– Проблеми переслідували. Зношеність спортінвентаря дійшла до вісімдесяти відсотків Фінансування припинилося, а спонсори не знаходилися. Довелося мені піти навчати дітей у новозбудовану четверту міську школу, де працював за сумісництвом. Тут мав неповну ставку та в секції працював від фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Згодом ще більші проблеми створилися: потрібно було ремонтувати зал у підвальному приміщенні, де займалися. Підлога струхла, руйнувалися стіни. Довелося припинити роботу секції. На мою думку, щоб розвивався спорт і секції стабільно працювали, потрібне постійне бюджетне фінансування.

Коштів більше –
наша радість
Директор Корюківської дитячо-юнацької спортивної школи майстер спорту Тетяна Тищенко за тиждень до Нового року отримала повідомлення: «На ваш рахунок надійшло тридцять вісім тисяч гривень для підтримки закладу. Скоро отримаєте».
Тетяна Іванівна говорить, що позаминулий рік був не такий сприятливий у фінансовому плані. А нинішній – порівняно добрий. Майже сорок тисяч отримали бюджетних коштів. Вони підуть на зміцнення спортивної бази. Ще цього року нам виділила 25 тис. грн. міська рада , обласний депутат Олександр Демченко – 5 тисяч, стільки ж удвох районні депутати Максим Левченко та Оксана Толкачова. Дизпальним і автобусом для підвезення спортсменів у Чернігів на змагання постійно допомагала райдержадміністрація та відділ освіти. З увагою ставився обласний депутат Віктор Мурай, не раз виділяючи пальне для потреб спортивної школи. На думку керівника, у районі значно краще стали матеріально підтримувати юних спортсменів. Влада розуміє, що спорт потрібно розвивати.
За словами керівника, вихованці їхньої школи постійно беруть участь в усіх обласних змаганнях . Торік команди чотирьох вікових груп майже у сорока матчах зустрічалися з суперниками. Виступали у Чернігові, Бахмачі, Борзні, Коропі, Новгороді – Сіверському, Прилуках, Ніжині. Вікова група 1999-2001 років народження серед команд ДЮСШ зайняла перше місце у зоні, що дало змогу їм грати в першій обласній лізі. Тепер у ній посідають восьме місце. І це вважається хорошим показником, оскільки грають серед найсильніших – чернігівських «Десни» і «Юності» та ніжинських і прилуцьких команд. Кращими футболістами стали: Радіон Толкачов, Богдан Ніколайчук, Володимир Білий, Єгор Рюттель, Андрій Дзюба, Олександр Мирвода, Багдан Поповський, Андрій Сахута та інші. На думку Тетяни Тищенко, перевага чернігівських і прилуцьких клубів у тому, що вони мають штучні поля, хороші спортивні зали, де цілорічно тренуються, тому і результатів досягають вищих.
Легкою атлетикою займається 75 дітей. З ними працюють тренери Роман Лисік, Микола Кукуюк та Андрій Сахута. Брали участь в усіх головних обласних змаганнях, де сім спортсменів виконали треті дорослі розряди. Вихованці Миколи Кукуюка вибороли три медалі: Дмитро Сухий зайняв перше місце у штовханні ядра і третє – з метання диску, а Василь Никифоренко – третє у штовханні ядра. Має перспективних юнаків та дівчат і Роман Лисік, які торік брали участь у дев’яти змаганнях і здобули чотири медалі. Богдан Ніколайчук посів друге місце (800 метрів, біг), Анна Тюрніх – теж друге (стрибки у довжину), Євген Сотник виборов два третіх у бігу на 3000 метрів . Ці спортсмени завоювали п’ять медалей.

Залишити коментар