Надійний щит кордону

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Зліва направо: Олександр Лучок і Руслан Альохін /фото автора

Наш «старший брат» задумав хитрі плани. Частину з них реалізував – «зелені чоловічки» знахабніло захопили Крим. Проте, і цього Кремлю здалося мало. Апетит розгорівся, як у крокодилів – тепер хочеться загарбати Східну Україну. «Окупантам не дамо українських територій!» З такими гаслами виходять люди на мітинги на Сході. У той же час вони намагаються всіляко допомагати нашим військовим частинам, які прагнуть захистити українські землі від сепаратистів і окупантів. Є подібні діючі підрозділи у різних точках Чернігівщини, на півночі нашої області, у сусідніх районах.

ПЕРША  ЗУПИНКА -У ЩОРСІ

Населення сіл району, Корюківки, громадські організації, підприємці для захисників не вперше організували збір необхідних товарів, продовольства, цигарок… І минулої суботи колона легкових автомобілів з новими передпасхальними дарунками вирушила до військових підрозділів. Щоб зовні було піднесено і святково, усі машини прикрашали великі Державні прапори. І люди у селах, які проїжджали, вітали такий «патріотично настроєний великий автопоїзд». Колона автомобілів згодом вишикувалася на центральній площі Щорса, де був перший «перепочинок». До її лідерів підходили щорсівчани, розпитували, мовляв, куди їдете? Дізнавшись, що до військових на кордон, казали: «Це по-народному, патріотично, з уболіванням за наших захисників, які тепер вдень і вночі на варті. Наші люди їх теж не забувають. Збирали необхідне, возили…»

ЯКЕ ВОНО, ВІЙСЬКОВЕ  ЖИТТЯ?

І знову – у далеку дорогу. У мальовничому місці, за повноводним Сновом, з державницьким виглядом автоколону зустрічають військові. Посміхаючись, вони майже кожному тиснуть руки. Показують своє велике «військове господарство» – танки, броньовані машини піхоти, стрілецьку зброю. Лідери автопробігу вітають захисників з Пасхою. Дарують пасочки, мінеральну воду, цигарки, інші, вкрай необхідні товари. Їм дякують воїни. – Ми проживаємо у великому наметі, де створені належні побутові умови, – говорить відповідальний з виховної роботи, майор Дмитро Степанченко. – Взагалі ж, виконуємо бойове завдання по прикриттю державного кордону належно озброєними підрозділами Збройних сил держави. У будь-який час доби до захисту України готові у повному обсязі. Морально-психологічний стан особового складу гідний. У такому підрозділі є танки, бойові машини піхоти, також підтримка артилерії та протиповітряний захист. Також від воїнів дізналися, що є необхідність щодо забезпечення та поліпшення умов для виконання бойових завдань – надання бронежилетів і засобів радіозв’язку. Кордон наш протяжний з сусідніми державами. А тому і захист переднього рубежу повинен бути надійним. Як зрозуміли, усе необхідне для цього робиться. За багато кілометрів у гущавинному лісі побачили новий великий військовий підрозділ. Знайомимося: майор Олег Докін. З ним починають розмову лідери автопробігу Віктор Величко та Валерій Панюков: – Як вам у цьому місці розташування? – запитують. Командир відповідає: – Дух маємо оптимістичний, бійцівський. Усі мої хлопці-солдати щодня у хорошому настрої. З сільським населенням у нас гарні стосунки. В усьому нам допомагають, а частіше продуктами. Місцева самооборона нас теж пітдримувала не раз – привозили медикаменти, плащі, необхідні речі.

У «ЕНСЬКІЙ»  ЧАСТИНІ  ВСЕ СПОКІЙНО…

У цій «енській» військовій частині переважно служать хлопці з поліського краю, частина їх – з сусідніх областей, як, зокрема, Андрій Гешпаль з Вінниччини. Кажуть, відмінний стрілець-автоматник. У хвилини відпочинку уміє і веселий анекдотик розповісти, і жартів сипоне, даруючи настрій ровесникам. Частина оснащена важкою бойовою технікою. Є тут достатньо висококласних кулеметників. До таких належить і наш земляк Руслан Альохін. У недалекому минулому – машиніст шпалеродрукувальної машини, трудився на Корюківській фабриці техпаперів. Покликали до війська, оскільки, у напружений період потрібно посилено охороняти рубежі Вітчизни. Ще тут служать з Корюківщини Олександр Лучок та Артем Колесник. Їх командири теж характеризували як кращих стрільців. До кордону з сусідньою державою звідси, як кажуть, рукою подати. Добре підготовлені наряди несуть цілодобове патрулювання прилеглої території. Грунтова, а потім асфальтована дороги вужують лісами. У багатьох місцях старі автошляхи заросли травами. Тільки з одного боку помітно велосипедну доріжку. Наша автоколона годинами просувається вперед. Дехто із водіїв уже сумнівається : «Може, не у той бік поїхали. І тепер чи потрапимо до чергової військової частини? А там же чекають наші пасочки, промислові товари, які так необхідні воїнам». Ще за півгодини автоколона зупиняється. Один з її лідерів говорить жартома: «А чи не заїхали ми до сусідньої держави? Ось тут такий же хутірець. Хати не побілені. Чи не почнуть по нас стріляти наші «брати»? Потрібно витягувати хоча б рогатки»… За десятки кілометрів нашу автоколону зупиняють патрулі. Дізнавшись про мету візиту, запрошують у гості. Молодий офіцер Андрій розповідає: – Наші солдати добре підготовлені. Маємо достатньо бронетехніки. Підрозділ механізований. За сигналом у потрібний момент нас підтримає артилерія. А головне для кожного підрозділу – тримати свої позиції. Солдати у цей час отримують найнеобхідніші товари, святкові пасочки. Чемно дякують. На військові й різні теми життя з воїнами говорять корюківчани Валерій Панюков, Віктор Величко, інші члени «великого автоекіпажу». Наприкінці розмови солдати тиснуть руки, мовби підтверджуючи вкотре: – У нас дух бойовий і досить оптимістичний. Ми добре підготовлені. Боєприпасів завезено достатньо. І повірте, задкувати не збираємося. Після відвідин стає зрозуміло, що патріотично-виховна робота у частинах, де побували, проводиться якнайкраще. Наші військові підрозділи – надійний щит кордону.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 коментарів

  1. вуж говорить:

    Ви придурки? З ким воювати надумали? Щоб вас кров гаряча пила, дебiли!

  2. Марі говорить:

    Щось для “великого автоекіпажу” дуже ниці подарунки. Судячи з фото хлопці проїхалися на екскурсію.

Залишити коментар