Напад на кукурудзу

DSC_0002

Дикі свині нищать кукурудзу на городах мешканців Тютюнниці /фото автора

У Тютюнницю на людські городи, що межують з лісом, навідалися дикі свині. Ласим шматочком для них стала кукурудза, яку незвані гості безсоромно знищили.

Зінаїда Матюха показує город. Свою, за її словами, невелику земельну грядочку у вісім соток порає сама. Допомоги чекати нема від кого. „Син живе у Криму, зв`язатися з ним не можу, – розповідає жіночка, – два листи відправила – повернулися назад”.

Ланкою кукурудзи наче комбайн пройшов: стебла перекушені, качани поїдені. Залишків врожаю майже не має. Де-не-де який кусень кукурудзяного качана полишений. Підбирає його господиня, охає: „Такий врожай загубили. Не один день з паличкою лазила по городу, убивалася, а вони в одну ніч стільки праці звели нанівець…” Зінаїда Антонівна розповідає, що в ніч на вівторок собаки по селу з одинадцятої ночі гавкали, не могли заспокоїтися аж до третьої ночі. Вийти 76-річна мешканка села, яка живе сама, побоялася. А вранці, коли побачила наслідки нічного бенкету диких тварин, сконструювала на яблуні нехитрий пристрій для відлякування лісових нахаб. Згодилися і металеві листки, і залізна миска. Побоюється Антонівна за капустяну грядку. Ліс, він ось – городець майже в нього вростає. А раптом свиням знову смаколиків захочеться? „Щось рано вони з`явилися, – аналізує Зінаїда Антонівна, – зазвичай наприкінці серпня бенкетують…”

„Вони розпочали, напевно, із городу крайньої хати (Там мешкає 83-річна Любов Федорівна (Авт.) ще позавчора, – висловлює власне припущення Олександр Мурашко. Дикі свині його кукурудзу також спробували на зубок.
– А вчора побули на грядках у Зіни, далі – у Тимошенків. Це вже вглиб села”.
– Чи були подібні інциденти?
– За двадцять років, що я живу у Тютюнниці, особисто у мій город дикі свині залізли вперше. Он, кажу нашим місцевим мисливцям, що даремно їздите у чужі ліси на полювання, тут своя дичина по городах бігає…
„Толя розповідав, що бачив кількох любителів чужої кукурудзи, кілограмів по 250 кожен”, – розповідає його сусіда Андрій. Анатолія Матюху вдома не застали.
– Чи варто ще чекати на таких гостей? – запитую у Андрія.
– Ці тварини дуже обережні, мають неабияке чуття. Чи пристануть на улюблені ласощі, чи спрацює інстинкт самозбереження, важко сказати. Але недооцінювати їх не варто. Наприклад, дика свиня, захищаючи свій виводок, буде нищити все на своєму шляху.”

DSC_0001

Протикабаняча система

DSC_0380

 

Залишити коментар