Наші в Піднебесній

Дружитимуть з китайцями… областями

У квітні голова Корюківської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко відвідав Китайську Народну Республіку. Він та ще троє представників області, зокрема перший заступник губернатора Юлія Свириденко, взяли участь у міжнародному інвестиційному форумі, який проходив з 17 по 19 квітня. Їздили на запрошення (і за кошти) китайської сторони.
П’ять днів українська делегація провела у провінції Хенань. Їм презентували досягнення у сільському господарстві. Які дійсно вражаючі! Жодного клаптика необробленої землі, квітучі сади, а між деревами – рясні ряди овочів. Дивовижно чисті ферми з комп’ютерними системами управління. Подивували українців і темпи будівництва. А надто – житлового: зводяться хмарочоси у 70-80 поверхів, бо там вільної землі катастрофічно не вистачає. Сучасне житло, зразковий благоустрій, відмінної якості дорожнє покриття – це далеко не все, чому можна повчитися у Піднебесній…
Сторони обговорили можливості співробітництва провінції Хенань та Чернігівської області в різних галузях і напрямах економічного розвитку, реалізації спільних інвестиційних проектів. О.Мірошниченко відвідав корпорацію «Фанда», з якою Корюківщина співпрацює з 2014 року. У цій компанії – стовідсотково місцеві інвестиції в аграрний сектор з подальшим експортом продукції до країн ЄС. Наших цікавили можливості залучення китайських коштів у розвиток тваринництва на базі наумівського та корюківського сільгосппідприємств. Бо, як відомо, на теренах нашого району з 22 вересня 2014 року діє ТОВ «Китайсько – українська аграрна компанія «Фанда», 80% акцій якої належать Китайській промисловій корпорації «Хуанфаньцюй» (державна компанія, яка підпорядковується департаменту сільського господарства народного уряду провінції Хенань). Поки основною метою її діяльності є виробництво м’ясо – молочної продукції, однак хотілося б розширити перелік видів діяльності за рахунок переробки сільськогосподарських рослин.
Здобутки наших партнерів – китайців на батьківщині досить вагомі. Мають шість тисяч гектарів лише під пшеницею, якої збирають по 60 – 70 ц з га. Використовують крапельне зрошення при вирощуванні фруктів та овочів. Поголів’я свиней – 400 тисяч особин, обслуговують лише 200 працівників. Кормами забезпечує власний комбікормовий завод. Вирощують дуже багато овочів і фруктів.
Різниця у часі між нами і Китаєм – п’ять годин. Чернігівська делегація прилетіла у Пекін, а потім поїздом добиралися до міста Чженчжоу, де проживає дев’ять мільйонів людей (у провінції Хенань – 107 мільйонів). Китай зустрів справжньою спекою, буянням квітів, вітряками та електроавтомобілями. А ще там садять багато тополь, кажуть – для очищення досить забрудненого атмосферного повітря…

Залишити коментар