Нашому земляку- президент України вручив медаль «за службу…»

Того дня у їх напрямку посунули танки і «беемпешки» сепаратистів, російських найманців. У наступ з гуркотом, криками ішла піхота ворога. Ніхто з наших воїнів у перший день не відступив ні на крок. Малесенький підрозділ підбив три танки і стільки ж БМП. У одному з таких боїв нашого земляка Сергія Бандуру поранило у ногу…

за службуБільше восьми місяців наумівець Сергій Бандура перебував на передовій у складі 13 –го Чернігівського батальйону. У різних гарячих точках Луганської області захищали територіальну цілісність у зоні антитерористичної операції. Командири і товариші по зброї Сергія знали як відважного, хороброго і надійного воїна-гранатометника та водія. Та все ж – більше він був автоматником. Йому знайомі були багато міст і селищ, яким подавали руку допомоги, цілодобово стояли на блок-постах. Не давали можливості знахабнілим терористам і сепаратистам просунутися до територій, які раніше були звільнені.
Цього разу їх підрозділ стояв у полі за кілька кілометрів від станиці Луганської. А ворог, порушуючи статті Мінського договору, почав кидати озброєних до зубів воїнів і бронетехніку. У їх напрямку посунули танки і «беемпешки». З гуркотом, криками, ще й попереджували, мовляв, здавайтеся. Ніхто з наших воїнів у перший день не відступив ні на крок. У них було тільки три гранатомети, та малесенький підрозділ підбив три ворожі танки і стільки ж БМП. У одному з боїв нашого земляка Сергія Бандуру поранило у ногу. Його товариші переносили селищем. Поранених ніхто не залишав. Невгамовні сепаратисти кидали нову бронетехніку. Командири прийняли розумне рішення: «Сили далеко не рівні. Треба відійти». Так і зробили. Пораненого земляка командирським джипом відправили до медпункту Дебальцевого, де була лікарня. Там йому зробили знімок, який підтвердив осколкове поранення, була перебита кістка нижче коліна. Наклали шину. Другого дня майже повний автобус поранених, серед яких і Сергій Бандура, мчав у напрямку Харківщини.
У Харків до військового госпіталю автобус привіз поранених о другій ночі. Їх з обережністю переносили, а комусь і підсобляли, щоб доправити до палати. Спочатку Сергія помістили до великої палати, де перебували воїни із зони АТО з різними пораненнями. Він за тиждень з усіма подружився. Хлопці отримали поранення за різних бойових обставин. Кожен з них на полі бою проявляв мужність і показову солдатську відвагу. Так діяв і наш земляк Сергій. А одного дня хлопця перевели до невеличкої палати і сказали, що завтрашній день для вас подарує сюрприз. Так і сталося. У передобідню пору несподівано зайшов до палати Президент України Петро Порошенко. Тепло і відверто поговорив з кожним пораненим бійцем-захисником. Потім розмову перевів на доречні жарти, щоб хоч трохи зарядити оптимізмом хлопців. І сказав: «Кожен з вас заслуговує дуже високої нагороди. Ви перебували на передньому краї. Проявляли відвагу і мужність, хоробро і уміло захищали територіальну цілісність України. І всіх я нагороджу медаллю».
Того дня справді кожен з трьох, що були у малій палаті, отримав від глави держави медаль «За військову службу в Україні».
– Дуже сподобалося те, з якими оптимізмом і глибокою повагою нагороджував нас Президент, – говорить земляк. – Мені особисто потиснув руку, і я йому відповів тим же, тоді він жартома: «О-о, та у вас сил вистачає, рука залізна. Ще воюватимете і захищатимете Україну». Для нас це справді був надзвичайно радісний день. Дуже підняв наш настрій Президент України.
У цьому госпіталі Сергій познайомився з земляком зі Щорського району Олександром Ушатим, якому осколком перебило челюсті, та він добре тримався. Казав, головне, що живим лишився. Після Харківського госпіталю Сергій місяць лікувався у знаменитій лікарні «Феофанія» у Києві. Тепер – у Наумівці. У травні поїде до Чернігівського військового госпіталю, щоб його оглянули та визначили, як далі лікувати поранену ногу.
Старший солдат Сергій Бандура побував у кількох гарячих точках Східної України. Не жалкує, що потрапив туди. Доля звела з надійними товаришами, командирами. І дружба там справді була міцна і пам’ятна – глибока повага, виручка, розуміння щодня. Таке не забувається.

Залишити коментар