«Не хочу стати депутатом , який багато говорить»

mn

Анатолій Євлахов

У понеділок, 16 березня, у райдержадміністрації відбулась зустріч депутата Верховної Ради України по нашому виборчому округу Анатолія Євлахова з активом району. Це перший круглий стіл на Корюківщині за його участю. На початку зустрічі він так і сказав, мовляв, в інших районах вже неодноразово побував, а вдома – все ніяк. А також додав, що не хоче стати депутатом, який багато говорить, прагне почути думку інших. Тому й запропонував формат заходу: запитання – відповіді.

Що ж цікавило присутніх?

DSC_0001

Анатолій Євлахова з активом району /Фото Вікторії Савченко

Заступник начальника місцевого автопідприємства Світлана Мороз розповіла про складну ситуацію, яка змусила АТП з нинішнього понеділка призупинити дію маршрутів. Держава не сплачує за пільгове перевезення пасажирів, тарифи не підвищуються, а обслуговувати район за власний рахунок не мають змоги. А.Євлахов пообіцяв своє сприяння, однак зазначив, що треба готуватися до відміни пільгових перевезень взагалі. За проїзд платитимуть усі, натомість окремі категорії населення отримуватимуть від держави адресну допомогу. А вже де витратити ці кошти: у магазині чи в автобусі – вирішуватимуть самі.
Керівники лісгоспів стривожені, що утричі зросла вартість послуг залізниці, а також тим, що парламент готує закон про заборону продажу лісу – кругляка. Цим держава намагається спонукати лісову галузь до збільшення обсягів переробки деревини на місцях, пояснював депутат, він переконаний: при реалізації «кругляка» існує безліч кримінальних схем. До речі, те ж відбувається з державними спиртовими заводами, які начебто не працюють, але спирту – не меншає… На жаль, констатував наш обранець, поки держава залишається чи не найгіршим менеджером, і ситуацію потрібно кардинально змінювати.
Директор Холминського держлісгоспу Олександр Демченко з болем говорив про масове зубожіння людей, які сподівалися, що з приходом нової влади відбудуться зміни на краще, та стає все гірше й гірше. Анатолій Євлахов добре це розуміє, зазначив, що нинішній рік – найскладніший в історії України. І якби не кредит МВФ, наслідки для держави і кожного з нас були б катастрофічними. Анатолій Сергійович переконаний, що тепер вдасться утримати долар в межах 22 – 23 грн. Поступово стабілізуватимуться ціни. Проте головне завдання – зробити все можливе для залучення в Україну реальних інвесторів та підтримки власних виробників, необхідно також радикально скоротити чиновницький апарат, зокрема, за рахунок впровадження адміністративної реформи.
Декілька запитань – прохань поставив гостю депутат районної ради Микола Ющенко: чи можливо змінити формулу обрахунку державних субвенцій освіті і медицині, зважаючи на густоту населення територій (бо чи не єдиній Чернігівщині цьогоріч на зарплати бюджетникам не вистачає 270 млн. грн.)? чи можливе залучення інвесторів для будівництва житла у Корюківці? як допомогти жителям п’яти громад отримати кошти за здане молоко (135 тис. грн.) підприємцю з Буди?
Завершуючи зустріч, Анатолій Євлахов пообіцяв, по можливості, посприяти у розв’язанні порушених проблем, сказав, що подібні заходи відбуватимуться й надалі, подякував за співпрацю.

Залишити коментар