Нещасний випадок чи спроба піти з життя?

9 червня о пів на двадцяту двоє товаришів-корюківчан – Сергій Хуртик і Василь Устименко їхали велосипедами повз дитячий пляж, що по вулиці Червонохутірській. На березі було декілька людей, які бігали і волали про допомогу: «Жінка тоне!». Чоловіки швиденько покидали свої велосипеди і кинулися до водойми. За словами 48-річного Сергія Хуртика, потопаюча була метрів за десять від берега. Він витягнув її на берег непритомною, привів до тями, але та дивилася на свого рятівника «порожнім» поглядом і, здається, нічого не розуміла. Навряд чи жінка відпочивати на пляж прийшла, оскільки з води її витягнули повністю одягненою…
«Швидка», яку викликав Василь Устименко, прибула за лічені хвилини і доставила потерпілу з судомами у приймальне відділення, звідти – у реанімацію. А фельдшер, яка виїздила на цей виклик, упізнала у потерпілій жінку, яка за декілька годин до цього вже викликала службу «103» чоловікові, якому «стало зле» на вулиці Вокзальній. Тоді, прибувши за викликом, медики побачили працівників міліції і п’яного чоловіка, який лежав на вулиці і, відповідаючи на запитання правоохоронців, казав, що мешкає з жінкою, яка і викликала медпрацівників. А вже за декілька годин допомога знадобилася їй самій…
Корюківський РС УДСНС України у Чернігівській області висловлює вдячність корюківчанину С. Хуртику за сміливі та рішучі дії під час рятування жінки. А мешканцям району вкотре нагадує про необхідність дотримання елементарних правил безпеки на воді – з початку сезону на Чернігівщині потонуло 10 осіб. 23 червня у Корюківці працівники Корюківського РС Управління ДСНС України у Чернігівській області провели рейдову перевірку місць масового відпочинку людей біля води, зокрема, й стихійних пляжів.
З метою профілактики загибелі людей на водних об’єктах провели з відпочивальниками профілактичні бесіди, вручили пам’ятки та листівки попереджувального характеру.

Перша допомога потопаючому
1. Якщо людина, що тоне, не може контролювати свої дії, підпливіть до неї ззаду і схопіть за плечі, волосся чи комір, якщо вона одягнена. Транспортуйте потопаючого на спині, тримаючи його голову над водою.

2. Звільніть ротову й носову порожнини від ґрунту й слизу пальцем, обмотаним носовою хустинкою або іншою тканиною. Для цього потерпілого слід покласти животом на стегно зігнутої ноги, обличчям донизу, щоб голова була нижче рівня грудної клітки.

3. Видаліть воду з легенів і шлунка. Ритмічно здавлюйте грудну клітку або вдаряйте долонею між лопаток. Після того, як дихальні шляхи будуть звільнені, покладіть потерпілого на тверду поверхню, злегка піднявши його ноги.

4. Проведіть реанімаційні заходи – штучне дихання і непрямий масаж серця. Це набагато легше робити удвох, коли один «дихає», а його напарник – «качає серце». На 15 натискань на грудну клітку – 2 вдихи.

Залишити коментар