Ні грошей – ні товару

28_5-hacker_shutterstock_4691503_2dd3189d72

До міліції прийшов заплаканий двадцятирічний хлопчина, житель Корюківки Григорій Т.. Він поскаржився: «Я замовив по Інтернету «наворочений» ноутбук. Подібні у магазині коштують сім тисяч сімсот гривень, а мені запропонували за чотири. Я зрадів, що матиму його за меншу ціну. Пообіцяли його надіслати поштою за тиждень, та минув уже місяць – не отримав». Як виявилося, молода особа довірилася аферистам, які розмістили оголошення в Інтернеті. Довірилася, і відразу ж надіслала кошти на вказаний розрахунковий рахунок, які зникли у невідомому напрямку. Згодом інформація про продаж товару зникла в Інтернеті.
Інший випадок. Житель нашого міста П., середнього віку, який проживає на околиці та має земельний пай від батька, займався вирощуванням картоплі, зернових. Маленький тракторець орендував. Обходилося йому це дорого, тому що врожаї збирав малі. Дорогі пальне та запчастини, наймана робоча сила не давали можливості розвиватися. За кілька років зібрав грошей, і на одному з вуличних стовпів прочитав: «Пропоную колісний трактор дешево – 12 тисяч гривень. Стан робочий. Дешево продам також сільгоспінвентар». У кінці тексту був зазначений телефонний номер. Домовлявся про трактор по ньому. Сплатив половину коштів, але трактора так і не побачив». Пошуки афериста не дали результатів.
– Як правило, хитрі шахраї вимагають завдатки, тобто попередньої оплати 20-50 відсотків від загальної суми по відповідній угоді, – говорить підполковник Корюківського райвідділу міліції Віктор Лебех. – Просять кошти перерахувати на вказані банківські рахунки або поповнити мобільний телефон. Після таких операцій зникають майже безслідно, головне – відповідний товар не надсилають, послуг не надають. Кілька довірливих жителів Корюківки, поспішно вийшовши на зв’язок з шахраями, сплачували від 500 до 1000 гривень, а деякі – і по 15- 20 тисяч гривень.
Аферисти пропонували автомобілі, ноутбуки, дешеві будматеріали, добрива… А з послуг—повернення втрачених документів (паспорти, водійські права, сертифікати на земельні паї).
– Отже, для того, щоб підприємці, рядові жителі Корюківки та сіл не потрапили на «гачок», необхідно у мережі Інтернет читати відгуки про такі організації, приватні підприємства, фізичні особи – як вони виконують зобов’язання по продажу товарів чи наданню послуг, – знову долучається до розмови Віктор Лебех. – Уважно читати і перевіряти коментарі, зв’язуватися з коментаторами, зустрічатися з тими, хто дав оголошення у газетах, в Інтернеті або розмістив їх по місту, у селах на дошках оголошень, на стовпах. Укладати з ними офіційні договори, і ні в якому разі не довіряти усним гарантіям. Організовувати зустрічі зі знайомими або родичами, які проживають у тому регіоні, звідки надійшли оголошення, пропозиції. Або домовлятися отримати надісланий товар післяплатою на пошті. Тоді буде значно вища гарантія, що вас не надурять.

Залишити коментар