«Нічні гастролери» викрали 18 тисяч гривень

33999

У перших числах серпня жительці Бобрика Лідії Табалі наснився сон – до її хати стукають бандити у масках. Потім безжально б’ють у вікно та виривають його. Проникають до хати.

Тому снові сімдесятичотирирічна бабуся не надала уваги. Навіть не розповіла сусідам, які, почувши, могли їй хоча б щось порадити, наприклад, щоб подбала про безпеку будинку. А вночі 27 серпня прокинулася о другій годині ночі – у хаті світиться лампочка, по кімнаті ходять двоє незнайомців у чорних рукавичках. Обличчя на третину приховані темними тканинами: в одного воно смугляве, ніби ото у ромів, а в руках палиця, схожа на биту, у другого лице світліше, інші риси не роздивилася. Каже, не до того було.
Грізні крадії били по обличчю слабеньку дев’яностодвохрічну матір Лідії Олену Табалу та кричали:
– Кажи, де у вас гроші заховані? Та пошвидше.
Довгожителька була налякана, не розуміла, що коїться у хаті, хто зайшов до них серед ночі. А її дочка, хоч і була нажахана, з перших хвилин розгадала – до них завітали далеко не односельці, і не гості на запрошення.
Залишивши кухню, де перебувала довгожителька, двоє нахабнючих крадіїв кинулися до сусідньої кімнати.
– Гроші давайте, а не то – поріжемо вас, – промовили дуже грубо. Почали порпатися у гардеробі, викидали одежу. Нервували. Коли перебрали її і там нічого не знайшли, перемацували подушки та рвали їх. Усе це робили грубо, у рукавичках, прикриваючи обличчя. Дійшли до серванту, перекидали посуд. Потім нишпорили у закутках, під ліжками. Знову погрожували обом жінкам, мовляв, вони що завгодно можуть зробити, якщо не знайдуть гроші.
Нарешті гроші у сумі вісімнадцяти тисяч були знайдені. Почали шукати мобільні телефони у бабусь. А ті пояснили, що ніколи їх не мали. Тоді злочинці пригрозили: « До міліції не телефонуйте. А якщо це зробите, то заріжемо вас.»
«Нічні гості» зникли. Лідія Табала кинулася до дверей, та вони не відчинялися -їх злочинці зав’язали. Довелося хвилин сорок натискати на них, щоб мотузки розійшлися.
Бабуся про крадіжку повідомила знайомим, а ті – до міліції, яка приїхала швидко. Виявилося, що гастролери приїздили на машині. Сліди від неї знайшли біля віддаленої лісосмуги. Схоже, тут стояв «Запорожець». Та чи це саме автотранспорт злочинців, а не якийсь інший – невідомо. Хоча автомашиною скористалися – це поза будь-якими сумнівами. На думку жителів Бобрика, злочинці могли приїхати з Холмів чи із сіл сусідніх районів. Можна здогадуватися, що їх на стареньких хтось «навів». Можливо, навіть розвідка ромів, які у селі з’являлися не один раз у липні і серпні. Тоді вони пропонували товари та інші послуги.
Щодо викрадених грошей, то їх старенькі збирали понад десять років. Ще раніше продали корову, відкладали деякі суми з пенсії на поховання. І однієї ночі їх не стало…

Залишити коментар