Нова вода – у старій хаті

003

Фельдшер Анжеліка Коробейнікова /фото автора

Брецький фельдшерський пункт розміщено, разом з сільською бібліотекою, у сторічній хаті колишнього дореволюційного пана (і зараз є пани, і революцій вже відбулося чимало, а від далеких отих постатей і подій лиш окремі свідки-будівлі залишилися). Тож радують відвідувачів та осяюють давнє приміщення тільки деякі нові здобутки та привітні обличчя тутешніх працівників.

Щастить цьому медичному закладу на молодих вродливих фельдшерів! Тепер ось двадцятирічна Анжеліка Коробейнікова тут завідуючою, змінивши колегу, яка перебуває у відпустці по догляду за народженою дитиною. Нинішня фельдшерка проживає у Савинках, кожного робочого дня їздить “маршруткою” до райцентру, звідти фабричним автобусом – сюди. Поки тепло було, скутером добиралася. Перший досвід такої відповідальної роботи у неї, каже дівчина.
Шість сіл обслуговує, зранку до обідньої пори у пункті приймає пацієнтів, потім велосипедом чи тим же скутером – на виклики. На Озереди, Лубенець, Гуринівки чи Ховдіївку – населені пункти невеличкі, мешканців небагато, але багато хто з них потребує медичної допомоги. Вакцинацію дітей проводить, он четверо малюків є до року, щеплення від різних небезпечних інфекцій їм за віком належить. Для старших громадян у пункті мають тонометр, зміряти артеріальний кров’яний тиск, глюкометр – для визначення вмісту цукру в крові. Є медикаменти для невідкладної допомоги і аптечка з ліками першої необхідності за замовленнями селян.
Є і дрова для опалення пункту, он санітарка Любов Мисловська саме грубку топить. Хоча піч ту треба б полагодити, бо багато палива витрачається на обігрів старого приміщення. І воду Любов Михайлівна, яка чотирнадцять років у цьому медичному закладі працює, до останніх виборів відрами з дому за добрих півтора кілометри носила! Нарешті свердловину біля пункту пробили та провели воду всередину, он з крана тепер тече “нова” жива рідина!
А в Анжеліки В’ячес-лавівни свої плани на подальше майбуття. Хоче навчатися далі, можливо, на лікаря. Ще при медичному училищі курси масажистів закінчила, має відповідний диплом, за яким може і лікувальний масаж зробити, і релаксуючий-розслабляючий, і дитячий. Може, у якомусь оздоровчому спа-салоні знайде собі потім заняття? Хай щастить і їй, і сільським жителям (останнім – на постійну присутність медика у них)!

Залишити коментар