Обираймо свого лікаря!

З усіх п’ятнадцяти міських, селищних і сільських лікарів, з якими жителі нашого району укладатимуть декларації про лікування, першими газета надає інформації про терапевтів, котрі працюють у Корюківській міській лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Микола Павлович Васянович
Дільничний лікар-терапевт І категорії, працює в МЛА, має 37 років стажу. Закінчив 1980 року Київський медичний інститут. У нього багато питань щодо очікуваних змін.
Як буде надаватися медична допомога хворим у неробочий час лікаря? До кого хворому звертатись увечері, або коли “його” лікар у відпустці, на курсах чи сам на лікарняному? Хто тоді обслуговуватиме його пацієнтів? Що робити хворим із сіл, де нема лікарів? З Шишківки, Б.Слободи та інших? При укладанні декларацій – як бути людям з віддалених сіл і тяжкохворим? У квітні укладатимуться декларації з пацієнтами, а у лікаря в цей же час і прийом хворих, то потрібно, щоб не було нездорового ажіотажу, великих черг. Робити це поступово, у певний час. За кілька місяців це повинно влягтися. Досвідчений терапевт справиться з усіма незрозумілостями. Має бути довіра до лікаря. І взаєморозуміння між ним та пацієнтом. Найперше – порозуміння і терплячість. У процесі становлення нової служби пацієнти йтимуть до тих лікарів, до яких і ходили. Кожен пацієнт знатиме свого лікаря, телефон медсестри.

Володимир Петрович Гетьманчук
Дільничний лікар-терапевт ІІ категорії, працює в МЛА, має загалом 40 років стажу роботи. Закінчив 1976 року Вінницький медичний інститут. Працював 17 років головним лікарем Домашлинської сільської дільничної лікарні. У 2020 році йому треба буде проходити атестацію, а перед цим у 2019-му – пройти курси навчання на сімейного лікаря. Очікує від реформи поліпшення, але є у нього і питання. Наприклад, після укладання декларацій і “розподілу” пацієнтів між лікарями, якщо він поїде на курси – то хто прийматиме його хворих? За 9 місяців минулого року він прийняв 5170 хворих і за домашніми викликами виїжджав до 126. Ще у місті з охороною здоров’я простіше, а як буде з сільськими пенсіонерами? Тож бажає усім – менше хворіти, більше турбуватися про своє здоров’я!

 

Тамара Вікторівна Мергель
Дільничний лікар-терапевт І категорії, працює в МЛА, має 45 років стажу. Закінчила 1972 року Івано-Франківський медичний інститут. За 9 місяців минулого року прийняла хворих на прийомі 5767, обслуговувала викликів вдома – 146. Вважає, що коли лікарям встановлять вже придбані ноутбуки з відповідною програмою, почнуть вони укладати декларації з пацієнтами, тоді й будуть знаходити відповіді на всі питання. Кожен лікар “набиратиме” свій двотисячний контингент поступово, протягом тривалого часу. Може, хтось з пацієнтів і зовсім не схоче укладати декларацію…

 

 

Марія Григорівна Воловчик
Дільничний лікар-терапевт ІІ категорії. Закінчила 1981 року Київський медичний інститут, відтоді й працює у місті Корюківці. Переконана, що реформа назрівала давно і вона потрібна. Основне в їхній роботі – зміцнення здоров’я людей, рання профілактика захворювань, їх виявлення і вчасне лікування. Звичайно, поки що є немало нез’ясованого. Як укладатимуться декларації з людьми похилого віку, котрі, буває, і не ходять далі свого житла, не мають мобільних телефонів? А якщо не буде екстреної медичної допомоги (начебто і таке можливе), то як буде з хворими, котрим потрібна негайна допомога? Що буде тоді з пенсіонерами? А як надавати медичну допомогу, якщо декларації з лікарем укладуть пацієнти з різних віддалених населених пунктів району? Якщо не буде швидкої медичної допомоги, то хто надаватиме допомогу поза робочим часом сімейного лікаря і у вихідні?.. Головне, щоб такі зміни не погіршували обслуговування і стану здоров’я громадян, особливо пенсіонерів.

Залишити коментар