Огірки: коли краще солити, а коли – маринувати?

Ірина Хоменко

Огірки достигають і просяться у банки! Хто любить солоні, а хто й мариновані, але без них не зимує жоден погріб. Отож – коли їх краще заготовляти, аби взимку ласувати не м’якими «гниляками», а хрумкою, запашною і пружною зеленою смакотою? Наші читачі – знають все!

Минулоріч сільчани з Турівки і їхній соцробітник Алла Таран радили нам таке: солити (класти під капронову кришку чи у діжки) найкраще на молодику, а у решту днів – маринувати (закручувати під металеву кришку). Саме час перевірити! До речі, на молодику (а саме – на третій, шостий чи дев’ятий день молодого Місяця) і, бажано, у середу чи суботу вони радять шаткувати і капусту білокачанну. «Сіру» (тугішу, пізнішу) – краще на старику, та щоб добу постояла з сіллю, сік пустила – і лише потім у банки.
А жителька Радомки Ірина Хоменко додає, що на якість огірків впливають і знаки Зодіаку! Так, переконана Ірина Павлівна, заготовляючи огірки, варто не втрапити на ті дні, коли господарюють знаки водної стихії (Рак, Скорпіон, Риби).
У Радомці дали також незвичну пораду щодо боротьби з тлею на огірках і шкідниками капусти. Сільчани стверджують, що замість «хімії», огірки і капусту треба попирскати … «Кока-колою»!
Отакої, а ми ж її п’ємо…

Залишити коментар