Опалювальний сезон стартував 9 жовтня

Було б добре, аби після спекотного літа і аж до 15 жовтня тривала тепла осінь. До початку опалювального сезону…

Насправді ж буває не так. Наприкінці вересня надворі помітно холоднішає, в жовтні починаються перші заморозки, і в житлових помешканнях, дитсадках, школах, лікарні, багатьох організаціях стає дуже холодно. Діти та дорослі мерзнуть, хворіють, і всі з нетерпінням чекають початку опалювального сезону, який має розпочинатися 15 жовтня за розпорядженням місцевої влади. Проте, уряд дозволяє подавати тепло й раніше, але за умови, що протягом п’яти днів температура за вікном нижче 8 градусів. Чого у нас у Корюківці поки не було. А кілька днів тому Кабмін ще з більшим розумінням поставився до цієї проблеми, і замість восьми днів, визначив – три. Саме тому стало можливим уже з 9 жовтня розпочати у місті опалювальний сезон. Рішення про це напередодні ухвалив виконком Корюківської міськради.
Першими відчули тепло у понеділок ті, що гріються від «лікарняної» котельні: лікарня, четверта школа, житловий сектор. В обід запрацювала «шкільна» тепломережа. Таким чином, у вівторок батареї потеплішали у всіх. Газета поцікавилась у міського голови Ратана Ахмедова, в яку «копієчку» обходяться їхньому бюджету додаткові сім днів опалення. Він розповів, що день роботи котелень місту коштує 35 – 38 тис. грн. Отже, приблизно 260 тисяч. Додаткові кошти доведеться шукати і в райбюджеті: на свої установи, а також лікарню, в опаленні якої район теж бере участь. Фінансування здійснюється 40% (район) на 60% (ОТГ). Ратан Ратанович також розповів, що розпочинати сезон традиційно було складно через те, що наша дільниця теплопостачання до останнього залишалася відрізаною від світла за борги. А водоканалу вона й досі не віддала 150 тис. грн…
Громадянам, котрі користуються централізованою системою опалення і отримують субсидію, державну допомогу призначать теж з 9 жовтня. А решті населення, з індивідуальним газовим або електричним обігрівом – субсидію нарахують лише з 15 жовтня.

Залишити коментар