Особливий клас завершив перший рік навчання

1-Б клас першої міської школи, який навчається без підручників і домашніх завдань, завершив перший рік свого навчання. На старті – ще 24 маленьких чомучок, батьки яких приведуть їх у вересні до «розумного класу». А чого досягли за рік першопрохідці, говоримо з їхнім класним керівником Наталією Федоренко.

Наталія Федоренко зі своїми першачками

Торік Корюківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 стала учасником всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України», який до цього вже зарекомендував себе позитивно у багатьох школах декількох областей України. Цей проект «родом» з Харкова. Його розробники-учені запропонували спеціальну програму за європейськими методиками з використанням ігрових форм, суть якої не у здобутті поглиблених знань з усіх предметів, а у набутті дитиною необхідних навичок роботи з отриманою інформацією, вмінні її аналізувати, швидко і творчо мислити, уявляти і зосереджуватися на основному, т.ін.

Вчитися – всім!
Перш ніж впровадити цей проект у Корюківці, спеціальне навчання пройшла не лише вчителька Наталія Федоренко, а й навіть батьки цих першачків!
– На початку навчального року відбулися батьківські збори, де мами і тата тренувалися виконувати вправи з усіх навчальних предметів, – розповідає Наталія Володимирівна. – Батьки з цікавістю і схвально поставилися до цього.
Проект «Інтелект України» поширюється і на середню та старшу школи. Тож якщо батьки учнів цьогорічного 1-Б класу захочуть, аби їхні діти і надалі навчалися за проектом, відповідну підготовку пройдуть і вчителі-предметники.

Багато іноземної
і немає інформатики
Учні-«інтелектуали» працюють за спеціально розробленою навчальною програмою. Підручників у них нема – є посібники з усіх навчальних предметів (це два в одному: і підручник, і зошит). Батьки щомісяця купують їх власним коштом (у першому класі комплект необхідних посібників коштував 200 гривень на місяць, на другий клас – 240 грн./міс. – Авт.)
– Разом з посібниками приходять всі дидактичні матеріали і комплект вчителя, необхідні зошити, – розповідає Н. Федоренко. – Цікаво, що зошити у косу у наших дітей – такі, як були 1964 року, з додатковими лініями. Окремо є зошити тренувальні. І хоч домашніх завдань у нас немає, діти і батьки можуть самостійно працювати за аудіо- і відеоматеріалами, які є на сайті «Інтелекту…» – якщо, наприклад, дитина пропустила уроки через хворобу, чи щоб закріпити пройдений матеріал.
Особливість – інтегровані курси, які поєднують у собі декілька навчальних предметів і покликані розвивати певні навички: «Людина і світ» (природа і читання), «Навчаємось разом» (математика, українська мова, розвиток техніки читання, повчальні життєві ситуації), «Мистецтво» (образотворче мистецтво і музичне мистецтво). Англійської мови у «розумному» першому класі утричі більше, аніж у звичайному – три години на тиждень. Натомість працювати з комп’ютером такі учні розпочнуть лише з 2-го класу, коли решта першачків – з першого.
– Усі уроки у нас проходять з використанням телевізора, – розповідає Наталія Володимирівна. – Застосовуємо його для демонстрації аудіо- і відеофрагментів тривалістю не більше однієї хвилини. Під час кожного уроку у нас є музичні фізкультхвилинки, хвилинки відпочинку і релаксації (слухаємо релаксуючу або класичну музика, переглядаємо зображення природи).
– Наталіє Володимирівно, думки багатьох батьків і вчителів різняться з приводу того, чи треба вчити дітей читати-писати до школи. Як вважаєте ви?
– На мою думку, краще, якщо дитина прийде до школи підготовленою. Ну, хоча б букви знати треба, адже у першому класі, який працює за новим проектом, ми одразу читаємо словами…
– Перший рік навчання – позаду. Як ви його оцінюєте?
– Вважаю, проект «Інтелект України» себе повністю виправдовує, – каже Н. Федоренко. – Матеріалу на уроках подається дуже багато, але діти його сприймають легко, охоче. За підсумками навчального року, матеріал засвоєно учнями на високому, середньому і достатньому рівнях. Задоволені і батьки, і діти. А головне – малеча ходить до школи з цікавістю!..
***
1 вересня у першій міській школі буде три класи першачків, один з яких знову навчатиметься за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». На сьогодні клас майбутніх «інтелектуалів» (класний керівник Наталія Єрмак) вже укомплектовано 24-ма дітьми.

Фото автора

Залишити коментар