Освятили храм

DSC_0213_новый размер

Слова благословення від владики Амвросія. Отець Леонід тримає в руках діскос з антимінсом із мощами святих. /фото автора

Навесні наш район поповнився ще одним новозведеним осередком православної віри – у селі Бреч вибудували дуже гарну Михайлівську церкву. Позаминулого четверга відбулося її освячення.

Православна церква у Бречі з`явилася одинадцять років тому. Насправді для храму це не такий уже й великий термін – у районі є й сторічні обрядові споруди. І все ж, для жителів Бречі поява православного осередку – не просто подія, а суттєве покращення умов прожиття, оскільки до цього віруючим бречанам доводилося відвідувати найближчу церкву аж у Корюківці.
За фінансової підтримки відомого мецената, власника місцевого племінного господарства Анатолія Бондаря, минулої зими розпочалася повна реконструкція сільської церкви, яка на Великдень уже відчинила двері вірянам. А напередодні дня пам`яті Святого Архістратига Михайла, 20 листопада, церкву освятили. Цього дня до Бречі прибув владика Амвросій Архієпископ Чернігівський та Новгород-Сіверський із дияконом і трьома продияконами. Розділили радість святкової події разом з настоятелем Михайлівської церкви отцем Леонідом священнослужителі місцевих храмів – отці: Олександр з Корюківки, Василь з Наумівки, Сергій з Б.Слободи, Віталій з Сядриного, Микола з Козилівки. Зустрічали гостей бречани у вишиваних українських костюмах хлібом-сіллю, словами радості та розкішними білими трояндами.
Урочистості розпочалися з освячення престолу – церемонії, суворо прописаної церковними канонами. Священнослужителі вдягнули білі фартухи та нарукавники. Престол спочатку омили теплою водою, витерли білими рушничками. Вдруге омили рожевою водою з кагором і знову витерли білими рушничками. Чотирма камінцями з чотирьох боків на престол прибили кришку дерев`яними гвіздками-кілочками, одягнули білосніжну срачицю (покривало престолу) і обв`язали престол льняною вірьовкою. Головним моментом у цьому дійстві є запечатування у престол мощів святих, які привіз із собою Архієпископ. Від цього моменту місце це вважається таким, що над ним стоїть Ангел-хранитель. І навіть якщо через кілька століть тут не буде церкви, місце залишиться святим. На завершення освячення на престол одягнули золочену ризу з іконами, священними посудинами та Євангелієм. Церкву зсередини помазали святим миром. Після цього всі присутні здійснили Хресний хід навколо приміщення храму. Подібна процесія відбувається у Храмові свята та Великдень. Різнилася вона лише тим, що у руках головного церковного священнослужителя був діскос із антимінсом з мощами святих мучеників. Разом з ним Архієпископ обійшов Михайлівську церкву з усіх боків з благословенням, яке підтримав собор священиків.
Після цього у Михайлівській церкві відбулася святкова літургія і причастя. Вірянам дарували іконки. Високу церковну нагороду, «Орден Лаврентія Чернігівського», владика Амвросій передав Анатолію Бондарю, чиїми намаганнями було вибудувано новий християнський храм на благо жителів маленького села.
Спонсор подбав і про підвезення віруючих людей з Корюківки, які побажали взяти участь в урочистій події. Згодом відбулася святкова трапеза, розділити яку змогли усі присутні.

 

Залишити коментар