Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж її погасити!

Із початком весни пожежі, пов’язані з випалюванням сухої трави, інших рослинних рештків стають справжнім лихом.
При пожежі знищуються всі корисні мікроорганізми, які знаходяться в поверхневому шарі ґрунту (5-10 см) і сприяють утворенню гумусу. Тому спалюючи траву, стерню, солому і т. д. на полях, ви тим самим знищуєте родючий шар ґрунту! Спалювати на сільгоспугіддях траву категорично забороняється! Крім того, при пожежі в лісах знищуються пташині гнізда та міцелій (грибниця) грибів.
Враховуючи це, державне підприємство «Холминське лісове господарство» звертається до всіх жителів району:
– не спалюйте суху траву на полях;
– будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;
– не залишайте без нагляду розпалене багаття;
– забезпечуйте себе первинними засобами пожежогасіння!
Нагадуємо, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян від 85 до 255 грн., на посадових осіб – від 255 до 850 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 до 850 грн. і на посадових осіб – від 595 до 1020 грн., а також зобов’язання відшкодування збитків, заподіяних лісовому господарству.
Основні заходи пожежної безпеки не складні і не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить надійно перекрити шлях вогню.
Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж її погасити!

О. Велентій, інженер з охорони та захисту лісу ДП «Холминське лісове господарство»

Залишити коментар