Пенсіонерів вирішили не чіпати…

123456

Якби зміни до бюджету і податкового кодексу депутати не прийняли, Кабмін пішов би у відставку. Це означало б політичну кризу, яку чи й подолала б держава. Мабуть, ціна питання справді була дуже високою, коли прем’єр вдався до таких радикальних дій. Тим не менше, загострення вдалося не допустити. Зміни позаминулого четверга ухвалені в парламенті конституційною більшістю. А тепер на місцях потроху розбираються з тим, що там, у Верховній Раді, намудрували…

Хороша новина для простої людини

Схоже, найкращою новиною для простого українця є те, що парламент, переписуючи статті доходів, не став зачіпати бюджетників і пенсіонерів, не посягнув і на соціальні видатки. У ті ж відпустки за власний рахунок можуть відправити тільки працівників державних контролюючих органів, а не всіх працівників бюджетних установ, як спочатку планувалося.
І хоча Кабмін відмовився від попереднього рішення посадити чиновників усіх рівнів на «голу» зарплату (зміни торкнуться начебто лише вищих ешелонів влади), нині вони все ще почуваються не дуже впевнено – перебувають в очікуванні можливого скорочення штату і скасування надбавок. Це означає, що простому кабінетному працівникові можуть запропонувати працювати за півтори тисячі, а його начальнику – за три. Достеменно й досі ніхто не знає: чи всіх – під одну гребінку, чи «повезе» лише держслужбовцям з найвищих кабінетів.

«Щоб і ти жив на одну зарплату!»

Непереливки й народним депутатам: у них зарплата до завершення антитерористичної операції на сході не перевищуватиме 6,5 тисячі ( до цього з «накрутками» сягала 20-25 тисяч). Щоправда, у нардепів ще залишилося чимало пільг: безкоштовне медобслуговування, щомісячна компенсація за проїзд територією України та за оренду житла або готельного номера. Не скорочується й число помічників нардепа. Кожного місяця на зарплату своїм помічникам народний обранець отримує 20 тис. грн. Не відмовились вони й від матеріальної допомоги. На депутатах державна казна «заробить» трохи більше 30 млн. грн.

Із зарплати на АТО

Платити за АТО доведеться усім, хто отримує «білу» зарплату. У бухгалтерії з кожного офіційно працюючого до кінця нинішнього року відраховуватимуть 1,5%, тобто з кожної тисячі – 15 гривень. Причому, з підприємців, що на єдиному податку, кошти на військові потреби брати не будуть. За рахунок цього «усім миром» державі буде повернуто близько 3 млрд. грн.

Курець – друг солдата

Ставка акцизного збору удвічі зросте на цигарки без фільтра. Виробники вже заявили, що найдешевша тютюнова продукція подорожчає на 60-70 відсотків. Внаслідок цього до державної скарбниці надійде близько 300 млн. грн.

Поділитися з державою доведеться власникам депозитів

Вступив у силу податок на доходи від депозитів, або його ще називають податок на пасивні доходи фізосіб. Його розмір 15%. Тобто – нарахує вам банк, наприклад, 1000 грн. процентів по вкладу, проте ви отримаєте на руки 850, а 150 грн. піде у бюджет. Тож 3,3 млрд. грн. віддадуть державі вкладники українських банків.

Криза –  час для ремонтів?

Загалом скорочення передбачені по багатьох статтях видатків. Деякі подивували. Так, на 19, 2 млн. грн. скоротили видатки на санаторне лікування хворих на туберкульоз та підлітків із соматичними захворюваннями через тимчасову зупинку роботи спеціалізованих санаторіїв у зв’язку з проведенням поточних ремонтів…

Олігархів пожаліли

Спочатку Кабмін планував такі зміни до бюджету, щоб власники крупних підприємств заплатили додатково державі 9 млрд. грн. у вигляді рентних платежів.

Рентна плата – це плата за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України, плата за транспортування нафти магістральними нафтопроводами територією України, плата за транспортування нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами територією України, плата за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Але, схоже, вони не погодилися. Компромісне рішення було знайдене: замість загальної для всіх ставки у розмірі 70% від вартості видобутого ресурсу встановлено диференційовану шкалу. За видобуток зі свердловин глибиною до 5 метрів доведеться платити не 28%, а 55%. З більших глибин – не 15%, а 28%. Підняли ренту за видобуток руди. Відтепер металурги замість 5% відраховуватимуть 8%. Такі зміни мають наповнити бюджет на близько 500 млн. грн. Отже, від олігархів казна отримає не 9 млрд. грн., як планував Яценюк, а лише 4,8 млрд.

Крім цього

Крім цього, Україна має отримати 4 млрд. грн. від Євросоюзу. Екологічного збору – на суму 2 млрд. грн. Ще 700 мільйонів надійде до казни – як податок на додану вартість з виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) та за рахунок бюджетного повернення ПДВ грошовими коштами, тощо.

Один коментар

  1. вуж говорить:

    Главное, что пожалели олигархов! Они же бедолаги без куска хлеба сидят…

Залишити коментар