Під час виконання службових обов’язків у 2017 році травмувались 4 965 осіб

Протягом 2017 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 4 965 потерпілих на виробництві. З них 332 випадки виявилися смертельними.

Зафіксовано зменшення кількості смертельно травмованих осіб порівняно з 2016 роком на 8,8% (32 випадки). Водночас, загальна кількість нещасних випадків на виробництві зросла на 4,2% (199 випадків).

«Одним із важливіших шляхів зменшення рівня виробничого травматизму є об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін – Фонду, держави, роботодавців, профспілок і самого працівника із забезпечення дотримання правил охорони праці, адже переважна більшість нещасних випадків трапляється через організаційні причини. У бюджеті ФССУ на цей рік ми передбачили 22,6 млн гривень на профілактичні заходи, зокрема, навчання спеціалістів, які вирішують питання охорони праці, розроблення відповідних нормативно-правових актів, проведення комплексу заходів з пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці», – зазначає директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

До переліку найризикованіших професій за рівнем виробничого травматизму потрапили гірник очисного забою, водій автотранспорту та прохідник.

Найбільш травмонебезпечною галуззю економіки є добувна промисловість і розроблення кар’єрів. Доля нещасних випадків тут складає 18,9% (936 осіб травмовано, з них 31 – смертельно). Найбільше смертельних випадків зафіксовано у сфері транспорту і логістиці – з 487 випадків травматизму 65 виявилися смертельними.

За гендерним принципом рівень травматизму розподіляється нерівномірно: 74% постраждалих на виробництві складають чоловіки (3 674 особи) та 26% – жінки (1 291 особа).

За віковим розподілом найбільш уразливими виявилися працівники віком від 50 до 59 років (25,6% від загальної кількості).

Надходження до Фонду соціального страхування від ЄСВ склали 16,6 млрд гривень

Доходи Фонду соціального страхування України від сплати єдиного соціального внеску у 2017 році склали 16 млрд 656 млн гривень.

Як повідомив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков, у 2017 році частка Фонду соціального страхування у загальному фонді ЄСВ становила 9,14%.

Відповідно до законодавства, наповнення бюджету Фонду здійснюється шляхом сплати фізичними та юридичними особами єдиного соціального внеску.

Фонд забезпечує реалізацію завдань соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

«Фондом своєчасно і у повному обсязі забезпечується виконання своїх завдань і здійснюються видатки, зокрема, на матеріальне забезпечення застрахованих осіб, одноразову допомогу та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві і членам їх сімей, надається комплекс медичних та соціальних послуг», – пояснив Євген Баженков.

Станом на 01 січня 2018 року кількість страхувальників у Фонді становила 3002 млн осіб. З них: юридичних осіб – 1 245 млн, фізичних осіб – 1 757 млн.

 

Уряд затвердив бюджет Фонду соціального страхування України з урахуванням збільшення страхових виплат

14 лютого Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2018 рік», у якій передбачено видатки ФССУ на поточний рік у розмірі 22 038,885 млн гривень.

Затверджений бюджет дозволить Фонду соціального страхування України провести осучаснення і перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей і забезпечити безперебійне фінансування усіх виплат і послуг, передбачених чинним законодавством.

За словами директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євгена Баженкова, з 1 січня 2018 року було проведено осучаснення страхових виплат для всіх потерпілих, які перебували на обліку у 2008–2011 роках, збільшені виплати отримали близько 170 тисяч потерпілих та членів родин, що втратили годувальника.

«Наступне збільшення виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей відбудеться 1 березня поточного року – страхові виплати зростуть на 20 % для майже 207 тисяч осіб», – зазначив Євген Баженков.

Нагадаємо, бюджет ФССУ на цей рік було затверджено правлінням Фонду 12 вересня 2017 року.

«Бюджет Фонду є бездефіцитним і дозволить у повному обсязі профінансувати надання матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг. Зокрема, на матеріальне забезпечення та соціальні послуги передбачено 11 млрд 803 млн грн, на страхові виплати – 8 млрд 338 млн грн, на медичну і соціальну допомогу спрямовано 612 млн грн», – зазначив голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко.

Загальний обсяг дохідної частини бюджету Фонду з урахуванням залишку коштів на початок року визначено в сумі 22 884,483 млн гривень.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

Про підсумки роботи Менського відділення управління  виконавчої дирекції Фонду за 2017 рік

Станом на 01 січня 2018 року у Менському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області (далі – відділення) перебуває на обліку 3331 страхувальник  (1120 юридичних та 2211 фізичних осіб). Мають право на соціальні послуги від відділення 16307 застрахованих осіб.

Cтрахувальниками за 2017 рік подано 2113 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 10081 тис. грн, в тому числі по тимчасовій втраті працездатності – на суму 7464 тис. грн, по вагітності та пологах – на суму 2561 тис. грн та на поховання – 55,8 тис. гривень. Оплачено 5590 листків непрацездатності, виплати отримали 5261 застрахована особа. Згідно з наданими заявами-розрахунками профінансовано  71734 календарних дні тимчасової непрацездатності. Кількість лікарняних зменшилась у 2017 році порівняно з попереднім роком на 164 листки непрацездатності, зменшилась і загальна кількість днів непрацездатності – на 5360. Незважаючи на це, збільшились витрати Фонду, що пов’язано з ростом заробітної плати.

Усі підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці отримують фінансування від Фонду в повному обсязі протягом 3-5 робочих днів від подання заяв-розрахунків, попри передбачених законодавством 10 робочих днів. Відновлювальним лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за путівками, придбаних за рахунок коштів Фонду, було забезпечено 75 застрахованих осіб на загальну суму 1 млн 235 тис. гривень.

Станом на 01 січня 2018 року відділення проводить щомісячні виплати 244 потерпілим на виробництві та 13 утриманцям через втрату годувальника. За 2017 рік виплачено 3879 тис. грн страхових виплат. Середня щомісячна страхова виплата за роки діяльності відділення зросла в 11 разів та склала 1118 гривень. Важливим напрямом діяльності була робота з відновлення здоров’я потерпілих на виробництві. На обліку перебуває 6 осіб з інвалідністю I групи, 22 – II групи, 114 – III групи. Медико-соціальні послуги отримали 29 потерпілих на виробництві на загальну суму 427 тис. гривень.

Одним із основних завдань є профілактика виробничого травматизму. Страховим експертом з охорони праці відділення протягом 2017 року були здійснені заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням:

надано страхувальникам консультацій 142
проведено семінарів (взято участь) 7
проведено нарад (взято участь) 36
взято участь у роботі круглих столів 6
здійснено публікацій у ЗМІ 16
участь у опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах  

 

55

участь у роботі комісій з питань охорони праці підприємств 3
участь у розробленні інструкцій з охорони праці на підприємствах 62
участь у розробленні профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадження їх на підприємствах страхувальників, внесення пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва  

 

 

 

11

Також здійснювалися інші профілактичні заходи.

Останнім часом виробничий травматизм у відділенні має тенденцію до зменшення. За минулий рік зареєстровано 10 нещасних випадків на підприємствах, із них: 6 пов’язали з виробництвом, 2 визнали не пов’язаними з виробництвом, за 2 нещасними випадками ( в т. ч. 1 смертельному) продовжили розслідування на наступний рік.

Колектив відділення і надалі докладатиме максимальних зусиль для забезпечення соціальних гарантій застрахованим особам, передбачених чинним законодавством.

Галина Коваленко, начальник Менського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Чернігівській області

 

 

 

Залишити коментар