Підвели… мобільники?

000 мобілка 1

Нещодавно відбулося зовнішнє незалежне оцінювання в аудиторіях Корюківської ЗОШ №1. Під час перевірки на наявність електронних пристроїв у двох випускників були виявлені мобільні телефони. Вони – колишні учні корюківських шкіл – ЗОШ №1 та гімназії. В обох – роботи анульовані.

 Цього дня був екзамен з української мови та літератури. І стався тривожно- хвилюючий факт. Не можна сказати, що учителі шкіл міста у чомусь недопрацювали. Протягом навчального року в усіх освітніх закладах району директори шкіл попереджали випускників про посилення вимог до зберігання під час ЗНО електронних пристроїв. За правилами, цього року при собі під час зовнішнього оцінювання знань заборонялося мати навіть зарядні та інші електронні пристрої.

Перед початком ЗНО молодих людей інструктори зазвичай збирають в аудиторії, попереджають про посилення вимог, проводять коротке спеціальне роз’яснення. Виходить, і воно не подіяло? Отже, ті двоє порушників тепер не матимуть змоги вступати до вищих навчальних закладів, пояснили інспектори районного відділу усвіти.
Цього року на ЗНО дозволили використання спецзасобів, зокрема металодетекторів
Загалом, понад 250 абітурієнтів відсторонили від участі в зовнішньому незалежному оцінюванні після того, як у них були виявлені мобільні телефони, повідомила начальник відділу Департаменту Державної служби охорони (ДСО) при МВС України Світлана Павловська.
«Станом на 11 червня від тестування усунули 253 абітурієнта за використання заборонених засобів зв’язку. Цього року вони вже не будуть допущені до написання тестів», – заявила вона. За її словами, абітурієнти намагалися використовувати мобільні телефони для отримання підказок, коли працівники ДСО виявили у них ці апарати за допомогою металошукача. Пункти тестування охороняють майже 5 тисяч працівників ДСО.
«Працівник пункту тестування, запідозрив, що абітурієнт користується мобільним телефоном, диктофоном або іншим засобом зв’язку, в перерві виводить його до охоронця, щоб той обшукав металодетектором. Огляд відбувається в присутності відповідального за пункт тестування та уповноваженого УЦОЯО. Після цього факт документується і приймається відповідне рішення «, – пояснила Павловська.
Суть іншої новації полягає в тому, що працівник ДСО спостерігає за тим, щоб абітурієнт не спілкувався з представником УЦОЯО поза аудиторією.
«Минулого року були випадки, коли абітурієнту в такий спосіб передавалися так звані шпаргалки», – сказала представниця відомства.
ЗНО в Україні стартувало 3 червня. У цей день абітурієнти здали тести з хімії. 5-6 червня відбулося тестування з української мови та літератури, 8 червня – з іноземної мови. Завершальною датою стане 27 червня. Для участі в оцінюванні зареєструвалися майже 322,5 тис. абітурієнтів.

Залишити коментар