Почерк вандалів на вулиці Свободи

Знесли погруддя

У ніч з 16 на 17 вересня на братській могилі, яка поруч з вулицею Свободи (колишня Кірова), стався акт вандалізму. Хтось скинув з постаменту погруддя колишнього матроса-революціонера і командира Олександра Гарнієра. Воно 18 вересня дещо знівечене валялося на цій же братській могилі. Цього ж дня мимо проходила жителька Корюківки Світлана Лещенко і повідомила про цю ганебну подію, додавши, що зловмисники ще й у священному місці купу на…рали… Начальник відділу культури і туризму Юлія Сита, коли дізналася про цю неординарну подію, сказала: «Якщо комусь заважав цей пам’ятник, хай би письмово звертався до районної чи міської ради та клопотався про перепоховання. А руйнувати його не можна, бо це погруддя є частиною братської могили, яка має охоронятися державою. Можуть звертатися до органів влади і родичі Олександра Гарнієра та піклуватися про перепоховання його залишків і перенесення погруддя у зручне і безпечне для них місце».

Від редакції
Нашому колезі Андрію Навродському вдалося поспілкуватися з чернігівським журналістом Віталієм Назаренком, який підтвердив, що знає, хто це зробив. «Так, в Корюківці було повергнуто ідол чекісту! – повідомив Віталій. – І ті, хто це зробив, нічого не приховують. На їхній офіційній інтернет-сторінці з цього приводу є допис: «Чернігівськими націоналістами з формації «С14» (СІЧ) було повергнуто з постаменту та пошкоджено бовван одного з організаторів каральної поліції (ВЧК) на Чернігівщині Олександру Гарнієру. Комісар Гарнієр – один із співучасників розстрілу крутянців, активно боровся проти регулярних частин УНР, на чолі каральних загонів придушував на Чернігівщині селянські повстання та організовував продрозверстку, котра призвела до першого голоду в Україні».
«Мушу констатувати: декомунізація Чернігівщини не завершена. Причиною цьому – байдужість влади та саботаж місцевих чиновників. Наразі націоналісти залишаються найбільш ефективними декомунізаторами. Ідоли падуть!» – закінчив свої пояснення Віталій Назаренко.
Деталі журналістського розслідування, думки мешканців Корюківщини і деякі «родзинки» цієї справи ми надрукуємо у наступних номерах газети.

Залишити коментар