Пологове відділення Корюківської ЦРЛ тепер – міжрайонне

01

Валерій Гордійчук /фото автора

Наприкінці минулого року, а саме 2 грудня, згідно з наказом обласного управління, пологове відділення у м. Корюківці набуло статусу між-районного. Про плюси і мінуси таких змін спитали у завідуючого акушерсько-гінекологічним відділенням Валерія Гордійчука.

– Валерію Дмитровичу, що стоїть за присвоєним статусом?
– Перше і, напевно, найголовніше – це праця. Якщо у 2011 році у нас народжувало лише 75 жінок, то у минулому – прийняли 312 пологів. Не тільки ці показники, але і якість медичного обслуговування вивели нас на сьоме місце у області. Це дуже хороший результат, якщо зважити на те, що попереду нас тільки такі районні центри як Ніжин, Прилуки, Козелець, де кількість населення у рази більша, ніж у нашому Корюківському районі.
Статус міжрайонного округу пологових відділень дає змогу обслуговувати пацієнток з Новгорода-Сіверського, Щорса, Мени, Сосниці, Коропа, Семенівки. Не нашим жінкам треба буде їхати народжувати до сусідніх районів, а ми можемо запропонувати якісну медицину. До того ж з наближенням медичної реформи, яку нам обіцяють, стає зрозумілим, на який ризик наражаються «пологові», у яких кількість пологів буде меншою за 300. Їх просто закриють.
– Припинення роботи пологового – це ж не тільки незручності для місцевих…
– Цілком правильно. Ліквідація пологового відділення у будь-якій лікарні – це втрата робочих місць медперсоналу не тільки цього відділення. Вона негативно вплине на роботу операційного блоку, реанімаційного відділення, оскільки сучасне акушерство – це тісний зв`язок саме з цими відділеннями.
Валерію Дмитровичу, статус «міжрайонний» присвоюється назавжди чи його треба щоразу підтверджувати?
– Утримувати, щоразу доводячи, що ми маємо право називатися міжрайонним округом. Якщо схибимо, то від цього втратимо, як я вже сказав, багато.
На сьогодні ми маємо 15 ліжко – місць, а було – 25. Як ви знаєте, частину пологового відділення «відсікли», забравши приміщення під тимчасове розташування поліклініки. Тепер, коли палати нам повернули, вони стали непридатними для розміщення наших пацієнток. Є потреба у додаткових палатах, і потрібен ремонт приміщення, де міститимуться ці палати. І все ж попри це, ми приймаємо щомісяця в середньому по ___ пологів.
– Не таємниця, що їдуть народжувати до Чернігова, вважаючи, що у області – краще…
– Сучасна жінка, плануючи народжувати, сама обирає собі медичний заклад, зважаючи на фінансове становище і довіру до лікаря. Це особистий вибір. У нашому пологовому відділенні у 2013 році народжували 72 жінки з інших районів, а у 2014 році – 120. Лише за січень-лютий поточного року ми прийняли 56 пологів і 26 з них – це жінки з Сосниці, Коропа, Семенівки, Щорса і Мени. Цифри красномовно говорять самі за себе. Нам довіряють.
– Скільки сьогодні коштують пологи?
– При оформленні у пологове відділення жителі району роблять благодійний внесок 50 гривень, іногородні – 200. Родовий пакет коштує приблизно тисячу гривень. Якщо пологи відбуваються з ускладненнями, пацієнтка відшкодовує лікарні витрачені матеріали. Мушу зазначити, що сьогодні майже кожні пологи – з ускладненнями. Якщо у 2013 році ми зробили 53 кесареві розтини, то у минулому – 60.
– Валерію Дмитровичу, не можу обійти увагою гінекологічне відділення. Як справи там?
– На диспансерному обліку у нас перебуває сьогодні 778 жінок. Це пацієнтки з передраковими захворюваннями, які потребують нагляду. Можу з упевненістю сказати, що завдяки проведеній роботі ми знизили планку онкозахворюваності у районі. Патології шийки матки ми з успіхом лікуємо за допомогою сучасного обладнання, придбаного ПАТ «Слов`янські шпалери – КФТП» за 160 тис. грн. Подібна установка є тільки у області. Вартість процедури – 150 гривень. За сьогоднішніми мірками, це досить небагато, зважаючи на те, що дана технологія не тільки надсучасна, а і досить ефективна. Про це говорить набутий нами досвід у лікуванні саме цих захворювань.
– Чи означає це, що жінки стали менше хворіти?
– Протягом минулого року на стаціонарному лікуванні перебувало 477 пацієнток, а у 2013 році – 517. Але на таке зменшення кількості пацієнток гінекологічного відділення більше вплинуло здорожчання медикаментів. Як кажуть, досиджуються до останнього. Свідчення тому цифри: у 2013 році було зроблено 78 гінекологічних операцій, у 2014 – 93.
Чи роблять сьогодні аборти?
– 22 – за минулий рік. Це небагато. Сучасні жінки – обізнані у питаннях контрацепції. Бувають випадки, коли намагаються самотужки зірвати вагітність, користуючись ліками останнього покоління (три пігулки – і все). Але часто не враховують, що подібні заходи ефективні тільки на ранніх строках, до дев`яти тижнів…
– Повертаючись до питання про міжрайонне пологове відділення. Чи вистачить сил обслуговувати шість районів?
– Відкритим залишається кадрове питання. Відчуваємо певний дефіцит. Якщо кількість пологів сягатиме тисячної позначки, а саме так і прогнозується, то лікарня потребуватиме як мінімум ще чотирьох лікарів з кваліфікацією акушер-гінеколог. Потрібен лікар-неонатолог – спеціаліст, який займається новонародженими і, обов`язково, анестезіолог, бо практика показує, що кожні п`яті пологи закінчуються кесаревим. Болючим питанням залишається медикаментозне забезпечення. Але ми маємо надію, що всі ці питання не стануть тим нездоланним каменем спотикання, через який кількарічна робота обох відділень Корюківської ЦРЛ буде зведена нанівець.

Залишити коментар