Польща скасувала робочі візи для українців

Польща скасувала робочі візи для українців. Про це повідомляє прикордонна служба Польщі на офіційному сайті strazgraniczna.pl, передає Корупція.Інфо.
Польща підтвердила офіційне право українців їхати в Польщу на роботу без візи. Це єдина країна Шенгенської зони та країна ЄС, законодавство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, які перетнули кордон у рамках безвізового руху, тобто за біометричним паспортом без візи, також мають право на роботу, якщо оформлять додаткові документи, вже прибувши на місце працевлаштування. Тепер ті, хто хоче знайти роботу в Польщі, можуть приїхати в рамках безвізу та самі знайти вакансію і отримати необхідні документи для працевлаштування в країні. Безвізовий українець у Польщі має право легально просити у держави про дозвіл на працю або про так зване “освядчення” – декларацію про намір працевлаштування іноземця.
Від редакції: за інформацією завідувача Корюківського районного сектору управління державної міграційної служби України в Чернігівській області Олесі Стельмах, починаючи з 1 березня цього року проблем щодо отримання біометричних паспортів не було. За цей час до них звернулося 1180 громадян, видано – 729. З них близько 40% – немісцеві люди (з Чернігова, Києва), бо паспорт можна отримувати у будь – якому регіоні України. У липні, з початком відпусток – ситуація змінилася. І тепер, щоб отримати біометричний паспорт у звичайний спосіб (за 557,32 грн.), потрібно чекати до трьох, а терміново (729грн.) – до двох місяців. На сьогодні друкуються документи тих, хто звернувся ще у серпні.
За припущенням, близько 15% паспортів знадобилося людям, аби поїхати на заробітки у Польщу. Решта – для відпочинку за кордоном або, як самі кажуть: «Хай буде…»

Залишити коментар