Попит на закордонний паспорт є, ажіотажу – нема

Маючи біометричний паспорт, громадяни України можуть виїжджати до тридцяти європейських країн без візи. Є бажаючі поїхати за кордон і серед наших земляків. Тож запитують: «Чи нема великих черг на отримання необхідних документів? З цього питання наш кореспондент звернувся до начальника районного сектору управління державної міграційної служби Олесі Стельмах.

– Олесе Павлівно, яка ситуація з видачею закордонних паспортів і чи нема ажіотажу, як це відбувається в інших регіонах?
– Для зацікавлених відразу повідомлю, що попит на закордонний паспорт є, а от черг і ажіотажу у нас – нема. Станом на середину червня на оформлення біометричного документа (паспорта) була прийнята 231 заява.
– Жителі нашого району цікавляться, чи можна отримати біометричний паспорт за межами району, де вони працюють чи тимчасово проживають?
– Документ з виїзду за кордон можна отримати у будь-якому територіальному підрозділі міграційної служби України, незалежно від реєстрації місця проживання.
– Скільки це коштує і чи не відбулися зміни у ціні?
– Ціни не змінилися. Але є різниця в тому, як швидко громадянин бажає отримати паспорт, тож і ціни різні. Наприклад , якщо потрібно мати його не пізніше 20 робочих днів – ціна 557 грн. 32 коп. А ті, хто побажає бути власником його не пізніше, ніж за сім днів , – заплатить 810 грн. 32 коп.
– А як з тими закордонними паспортами, які без біометричних даних і видавалися раніше?
– Вони теж дійсні, але за ними можна їхати до таких країн, як: Казахстан, Росія, Білорусь, Таджикистан, Македонія, Монголія, Узбекистан і навіть на Сейшельські острови, натомість до держав Європейського Союзу – ні.
– Антоніна Пархоменко і Дмитро Пономарчук запитують: « Виїжджаючи по безвізу, що потрібно мати?»
– Першочергово – біометричний паспорт, бути готовим обґрунтувати мету вашого візиту при перетині кордону. Під час безвізової подорожі не влаштовуватися на роботу, навіть короткочасну. Для працевлаштування необхідно оформити робочу візу. Перебувати на території країн Європейського Союзу не більше 90 днів протягом 180-денного періоду.

Залишити коментар