Поцупили музейний паркан – заробили 400 гривень… І, можливо, строк

У Холмах підлітки викрали чавунний паркан біля приміщення музею, розбили його і здали на металобрухт.

«Якщо у малому населеному пункті стається серія крадіжок металу, значить з`явився незаконний пункт прийому», – переконаний начальник РВ УМВС Сергій Таран. Саме з пошуку такого «ловкача», який нишком купує металеві речі, і розпочали розслідування працівники міліції, коли до них із заявою про викрадення сімох секцій чавунної огорожі біля музею звернувся холминський селищний голова Микола Дорошко. А до цього від місцевих жителів були усні звернення до працівників міліції – там ланцюг з колодязя зняли, там залізна частина механізму зникла.
У результаті розслідування з`ясувалося, що 42-річний місцевий житель Холмів організував незаконний пункт прийому металобрухту. До нього і принесли кілька підлітків розбитий чавунний паркан. Звісно, чоловік розумів, звідки «трофей», але, закривши очі на злочин хлопців, прийняв залізо, сплативши близько 400 гривень. Метал «бізнесмен» приймав по 1,6 грн. Хлопці, які, до речі, за словами очільника районного відділення міліції – із благополучних родин і навіть таких, що можна назвати заможними, схотіли покататися на мопеді. На бензин для такої розваги вирішили заробити, здавши поцуплений метал. В одну з ночей між 17 та 20 серпня хлопці здійснили свій задум – витягли паркан, в одному із дворів розбили його на частини і понесли здавати.
Коли міліція навідалася до оселі незаконного приймальника, той сказав, що копає метал для себе і нічого не знає з приводу поцупленого паркану. Тим часом, коли працівники правоохоронних органів покинули будинок чоловіка, він зібрав у себе хлопців і повідомив, що міліція шукає викрадений паркан. Отож він, мовляв, не збирається брати у цьому участі і повертає зловмисникам рештки огорожі, а ті мають повернути йому гроші. Чавунні уламки хлопці забрали і втопили у одній із водойм селища. А от з грошима виникла проблема – їх встигли витратити. Вихід знайшли. У якості розрахунку підлітки завантажили металом машину одного із приватних підприємців Корюківки (який, до речі, має ліцензію на здійснення прийому металу), що приїхав забирати його у Холми.44
Паркан підняли з дна водойми, а автомобіль корюківського підприємця заарештували. Завантажений металом, він перебуває у дворі відділення міліції. Що чекає на хлопців за крадіжку, вирішить суд. Подібне правопорушення передбачає як немалі штрафи, такі і позбавлення волі до трьох років. Щодо бажаючих відкрити незаконний пункт з прийому металобрухту, працівники міліції попереджають, що відповідальність нестиме кожен, хто «ступить на цей слизький шлях». Відповідальність – це штрафи і троки.

P.S. За словами селищного голови Миколи Дорошка, огорожу було встановлено у вісімдесяті роки минулого століття. 35 літ прикрашала собою приміщення музею. Ще б стільки простояла, якби нове покоління цінувало надбання попереднього…

Районне відділення УМВС звертається до населення!

У процесі розслідування ми зіштовхнулися з таким фактом, як замовчування інформації: хто приймає незаконно металобрухт і де? Пам`ятайте, подібний бізнес не має принципів і духовності – бажаючі підзаробити обкрадатимуть будь-які об`єкти, будь – то огорожа на цвинтарі чи ланцюг у колодязі, без якого не можна дістати води. Повідомляйте про факти незаконного прийому металу по телефону 102, не залишайтеся осторонь, бо завтра жертвою крадіжки можете стати ви.

Залишити коментар