Про африканську чуму свиней на Корюківщині й не тільки

За повідомленням Корюківської райдержадміністрації, після проведення комплексу ветеринарно-санітарних заходів та виконання плану заходів по оздоровленню території села Охрамієвичі від африканської чуми свиней рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації №13 від 13.10.2014 року з 14 жовтня було знято карантин в епізоотичному осередку в селі Охрамієвичі. Однак на строк 6 місяців після зняття карантину встановлено обмеження:

1. Вивезення свиней та сировини, продуктів від їх забою за межі села Охрамієвичі у межах області здійснювати за погодженням з Головним управлінням ветеринарної медицини в Чернігівській області, а за межі області – з Держветфітослужбою України.

2. У карантинній зоні (епізоотичному осередку с. Охрамієвичі), у зоні захисту (територія с.Червона Буда) забороняється продаж свиней на ринках та закупівля господарствами свиней у населення.

Другий на Чернігівщині спалах африканської чуми свиней зафіксовано у приватному господарстві жителя с. Крути Ніжинського району. За інформацією начальника головного управління ветеринарної медицини в області Віктора Кульбаки, факт спалаху хвороби був повністю підтверджений. Наразі в селі Крути встановлено карантин та ветеринарно-міліцейські пости на всіх основних в’їздах і виїздах з населеного пункту. Робочою групою буде вилучено та знищено 266 голів свиней, наявних у селі, але місцеві жителі, не розуміючи масштабів загрози, інколи чинять спротив. Хоча фінансові втрати їм буде відшкодовано.

А кілька днів тому ще й у сусідньому Щорсі виявлено африканську чуму. У райцентрі вже оголошено карантин. Навколо зон карантину встановлені ветеринарно-міліцейські пости і діють ряд обмежень – щодо руху транспортних засобів, вивезення за територію населених пунктів продуктів і сировини тваринного походження, кормів та інших вантажів. Працюють і дезбар`єри.
У Корюківці вже кілька днів на ринку не продається свинина…

Залишити коментар