Про пляжі і наше здоров’я

Зі словом пляж виникає величезна кількість асоціацій: відпустка, сонце, пісок, теплий захід сонця… Але разом з такими приємними емоціями можуть з’явитися і досить негативні.
У Корюківці офіційне місце для купання – водойма по вул. Червонохутірській (міський пляж). По селах дозволи на облаштування місць для купання взагалі не надавалися. І навіть відповідних звернень до райуправління Держпродспоживслужби не надходило. Щороку перед початком купального сезону міськраді на корюківський пляж видається санітарний паспорт, проводяться дослідження піску і води водойми на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники. Вони мають відповідати вимогам діючих санітарних норм та правил. Нині якраз проводяться роботи по створенню безпечних умов для купання, оформляється документація. Треба проводити таку роботу і в інших громадах у сільській місцевості. Санітарний паспорт оформляється на увесь купальний сезон, на червень-жовтень поточного року. Протягом цього періоду дослідження води та піску, де буде облаштовано офіційне місце для купання, проводитимуться двічі на місяць.

Де на пляжі може бути небезпека?
У піску – стрептококи, які викликають рожу, нагноєння, ангіну і навіть зараження крові, а також яйця глистів, личинки і лялечки синантропних мух.
Скло – особливо на дні водойми, тому воно повинно бути обстежене перед початком сезону.
У воді –якщо вона забруднена (а в непроточній – ризик забруднення значно більший!). Її випадкове заковтування може призвести до дизентерії, кишкового грипу, вірусного гепатиту А, туляремії (заразитися можна від гризунів і водяних щурів), педикульозу. Інфекції шкіри, слизових оболонок можна отримати навіть не ковтаючи, а лише купаючись у водоймах зі стоячою непроточною водою. Вагітні жінки мають бути особливо обережними у виборі місць для купання, оскільки вони більше за інших схильні до враження вірусами і мікробами. У воді можуть бути яйця стрічкових черв’яків, наприклад, ціп’яків і аскарид. Симптоми зараження стрічковими хробаками такі: біль у животі, нудота, блювання, головні болі і відчуття тяжкості в животі.
Отже, при відвідуванні міського пляжу та інших місць купання будьте обережні – не заковтуйте воду, дотримуйтеся правил особистої гігієни, слідкуйте за малими дітьми, щоб не брали в рот руки після гри на піску, та не вживайте продукти харчування, не помивши руки.

Андрій АУХІМІК,
в.о. начальника райуправління Держпродспоживслужби

Залишити коментар