Про титули, байдужість і дитяче щастя

DSC_1050_новый размер

Улюбленець дітей – найбільший пес виставки – Горацій /фото автора

12 жовтня у парку за Будинком культури фабрики техпаперів відбулася виставка собак, на якій можна було і свого чотирилапого друга показати, і на інших, як кажуть, подивитись.

Попри всі намагання організаторів відволікти корюківчан від щоденних клопотів і отримати естетичне задоволення у вихідний, недільний захід виявився не таким масовим, як очікувалося. Точніше, взагалі малочисленним, і за кількістю учасників виставки з Корюківки, і за кількістю глядачів. Якщо у минулому році подібний захід проходив у парковій зоні колишньої четвертої школи на вул. Гарнієра, то у цьому році виставку організували у самісінькому центрі міста. Але і така умова не стала вирішальною. Причина, на думку організаторів, невміння створити гарну атмо-сферу самим собі. Це попри те, що і реєстрація, і участь у виставці для корюківчан – безкоштовні. А от власникам собак з інших міст треба було подбати про транспорт, щоб приїхати до нас у гості.
«Мена виявилася найактивнішою, – коментує ситуацію голова громадської організації «Міське об`єднання власників собак» Олена Бендза. – Приїхали власники із Городні та Щорса. Із 29 собак – учасників виставки – лише шість належать власникам з Корюківки. Треба сказати їм велике спасибі за небайдужість».
Проте ті, хто зібрався у парку, отримали неабияке задоволення від «собачого» дійства. Не прогадали і учасники. Виставка налічувала дев`ять конкурсів, отже, шанси посісти призове місце хоча б у одній номінації були чи не у кожного чотирилапого улюбленця. Про подарунки, а вони у цьому році не поступалися минулорічним, подбали спонсори ПАТ «Слов`янські шпалери – КФТП» та БФ «Слов`янський». Судити песиків приїхав фахівець з Чернігова Валерій Печоний.
Найбільшою чисельністю у цьому році була представлена порода німецької вівчарки. Їх власники – гості із Мени. Забігаючи наперед, скажу, що саме німецька вівчарка Берта (власниця Тетяна Бухно з Мени) і стала переможницею головного конкурсу «Краща собака виставки». Проте, улюбленцем дітей був найбільший пес виставки – бернський зененхунд Горацій (м. Щорс). До речі, він був переможцем конкурсу на найкращу собаку виставки у позаминулому році і запам`ятався не тільки своєю грацією, але й лагідним характером. У цьому році Горацій на виставку собак прибув разом із своєю донькою Клотільдою. Вона, у конкурсі «Кращий бебі» (вік песика від 3 до 6 місяців, зайняла друге місце. Можна сказати, «срібло» серед песиків у віці від 6 до 9 місяців виборола наша корюківська Бусинка – собака породи мопс (власниця Наталія Зубенко). Ветераном виставки стала дванадцятирічна Айя – пекінес – улюблениця сім`ї Андрєєвих із Корюківки.
Найцікавішим і, напевно таким, що викликав найбільше емоцій у присутніх, був конкурс карнавальних костюмів. Тут тобі і «Осінь маніту» – китайська чубата гола, до речі, песик захищав честь Корюківки. Запам`яталася і «Проста селянка» чихуа-хуа – городнянський пес. Але найкраще виглядала звичайна дворняжка – Діна. Для неї корюківчанка Тетяна Охріменко розшила національною вишивкою костюм, у якому «Дінка-українка» була справжньою фавориткою серед породистих суперників.
У особистій розмові Олена Бендза просила подякувати через газету своїм помічницям Людмилі Губенко та Анні Овдієвській. Мені ж особисто хочеться відзначити саму Олену Бендзу, яка ось вже кілька років поспіль переймається організацією виставок собак. Сама жіночка з Чернігова, працює на нашій фабриці, собаками займається професійно, але у вільний від основної роботи час. Завдяки її ентузіазму ми можемо щороку не тільки побачити багато порід собак , але і поспілкуватися із власниками рідкісних. Саме її старанням у Корюківці з’явилися і чистопородний бультер`єр, і мопс, і пекінес, і золотистий ретвирер, і навіть китайська чубата.
Найбільше такі виставки люблять діти. Для них – це можливість доторкнутися до мрії, яка у більшості випадків так і залишиться мрією про власного песика. А якщо пощастить, то і за ланцюжок потримати. Бачили б ви, скільки щастя було в очах у хлопчика, якому власник Гораціо «доручив» на п`ять хвилин потримати повідок. Таке щастя буває лише раз і то – у дитинстві… А ви подбали про те, щоб подарувати своїй дитині таку мить?..

DSC_1093_новый размер DSC_1099_новый размер DSC_1185_новый размер DSC_1197_новый размер DSC_1220_новый размер DSC_1246_новый размер DSC_1255_новый размер DSC_1340_новый размер DSC_1411_новый размер DSC_1515_новый размер DSC_1535_новый размер

Залишити коментар