Про воду та інші складові життя

Не бачив, чи брала дівчина воду коло мосту, біля броду, як співається у народних піснях, а корюківський народ, у тому числі гарні дівчата – звертали увагу наприкінці липня на хвацьких хлопців і чоловіків, котрі біля “лікарняного” мосту по центральній вулиці завзято розкопували землю, явно з наміром добути для громадян чисту воду. Про цю та іншу роботу кореспондент запитував у начальника комунального підприємства міської ради “Корюківкаводоканал” Сергія Галущенка.

– Сергію Володимировичу, то що це за розкопки були біля мосту?
– Вели поточний ремонт колектора (вуличного водогону) по вулиці Братчикова. Для нормальної роботи водопроводу взимку – замінювали аварійні труби на цій ділянці. Тим більше, що на прилеглому відрізку центральної вулиці (від мосту до повороту на вулицю Соборну, колишню Кірова) – будуть класти новий асфальт. Тож ми перед цим свій ремонт виконали. Після Дня міста Корюківки розпочнемо також ремонт водогону по центральній вулиці на відрізку між банками (“Полікомбанк” – “Аваль”). Проводитиметься він за кошти нашого підприємства, закладені в інвестиційну програму, та кошти міської ради. Ще планується будівництво водогону по вулиці Молодіжній. Там існує стара мережа колишнього колгоспу, люди скаржаться на погану якість води. Тож як тільки отримаємо ліцензію на будівельні роботи – розпочнемо.
Проводимо капітальний ремонт системи гарячого водопостачання дитсадка “Дельфін”. Встановлюємо там електробойлер, щоб і влітку завжди була гаряча вода, коли централізоване постачання дільницею теплокомуненерго припиняється. Намічається виготовлення проектної документації на будівництво нової артезіанської свердловини по вулиці Франка. Ця свердловина глибиною 400 метрів і потужністю 63 кубічні метри води за годину відчутно покращить режим забезпечення чистою природною рідиною п’ятиповерхових будинків.
– Ваше універсальне підприємство з колективом, де 42 працівники, займається ще ж і водовідведенням, міською каналізацією стоків? Як справи із задавненим будівництвом каналізаційної насосної станції?
– Цього року виділяються 200 тисяч гривень з міського бюджету на будівництво приймального колодязя на очисних спорудах фабрики. Як відомо, по вулиці Вокзальній (збоку парку за автостанцією) споруджується КНС, вона у готовності на 85%. Ще б наче трохи коштів, і можна завершити, але те “трохи”, вартість добудови, кожного року зростає. Від станції до очисних споруд ПАТ “Слов’янські шпалери – КФТП” збудовано напірний колектор (труби прокладено). Ще треба підвідний колектор збудувати до КНС – від самопливного колектора по вулиці Вокзальній (під фабричним цехом). Це 72 метри підвідного колектора. Підвести до КНС електропостачання і встановити обладнання (насоси, станція керування вже є).
– Дехто каже, що коли введуть міську станцію, то “стоки подешевшають” для громадян-користувачів каналізацією…
– Щодо здешевлення у руслі сучасного подорожчання всього – це сумнівно. Тут інші вигоди. Фабрична станція вже стара, може вийти з ладу. Коли збудуємо нову станцію, вона зможе качати стоки і міські, і фабричні. Стоятимуть лічильники, облік буде чітким, де чиї стоки…
– А з 1 серпня значно підвищились й тарифи на водопостачання…
– Це неминуче. Один тариф – на централізоване постачання холодної води, другий – те саме, але з використанням внутрішньо-будинкових мереж. Різниця між ними в тому, що абоненти індивідуальних будинків перевірку приладів обліку води виконують за свій рахунок, а у багатоповерхівках – це закладено у тариф. Оплата споживачами зросла помітно, бо від 1 серпня 2016 року зросла вартість усіх складових: електроенергії – на 28%, заробітна плата – на 17%, вартість очищення стоків – на 75%, пально-мастильних матеріалів – на 40%. І крім того, у нових тарифах закладені амортизаційні відрахування – у попередніх тарифах їх не було. Це кошти, за які виконуються капітальні ремонти.
У тарифах були певні суми на поточні ремонти. А все увесь час дорожчало – де ж гроші брати на затратні роботи? Або скорочувати працівників, або не робити ремонтів… Тобто роками відбувалося знищення мережі. Тепер відбулося підвищення тарифів. Наприклад, водовідведення коштуватиме: без використання внутрішньобудинкових систем – 33,51 гривні за кубометр, з використанням – 34,31. Якщо хтось скаже, що у Корюківці усе найдорожче, то можна подивитися дані на 1 липня сусідніх райцентрів. У Ріпках цьогорічний тариф – 34,54 грн. У Мені – 23,85, Сновську – 30,55, Семенівці – 22, але це тарифи 2015 року! Усі поглядають, що прийме Корюківка. Тепер про водопостачання: у нас – з використанням внутрішньобудинкових мереж 12,82 грн./куб. м, без використання – 11,75. Ріпки – 15,37 (2017 р.), Мена – 8,9, Сновськ – 12,92, Семенівка – 8,5 (тарифи 2015 р.).
– Ще ж ваше КП поліпшує вуличне освітлення?
– За кошти міського бюджету ведемо модернізацію, замінюємо старі алюмінієві проводи на ізольовані. Вуличні ліхтарі замінюємо на натрієві, закуплено 80 діодних світильників, які встановлять по центральній міській вулиці для збільшення світлового потоку. Плануємо дві підстанції (біля райдержадміністрації і лікарні) замінити на нові, з функцією дистанційного програмного керування. Зараз мережею вуличного освітлення керують реле часу, котрі іноді дають збої. З часом на моніторі комп’ютера можна буде бачити усі аварійні випадки і оперативно керувати освітленням. І займатиметься цим новостворене комунальне підприємство.
Ми ж і комунальними дорогами опікуємось. Купуємо грейдер для очищення вулиць взимку та грейдерування влітку, за кошти міськради. За державні кошти для нових об’єднаних громад – придбаємо трактор з відвалом для чищення вулиць, і причіп з маніпулятором до нього для перевезення різних вантажів. Буде новий екскаватор і автосамоскид МАЗ з пристроєм для розкидання піску і бульдозерним обладнанням. Для виконання усіх завдань – технічне забезпечення має важливе значення.

Залишити коментар