Прокуратура вимагає від місцевих рад зробити безпечними дороги біля шкіл

Обласна прокуратура повідомляє

Прокуратури трьох районів Чернігівської області заявили до місцевих судів позови в інтересах учнів шкіл своїх районних центрів про зобов’язання місцевих рад вжити заходи для забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглих до шкіл територіях. А саме, обладнати прилеглі вулиці у двох напрямках руху належними дорожніми знаками та розміткою.
16 квітня судом задоволено такий позов прокурора Сосницького району. У Щорському районі позитивне рішення за аналогічним позовом прокурора 31 березня вже набрало законної сили. У Новгород-Сіверському районі позов ще перебуває на розгляді суду.
Висновки про невідповідність вимогам безпеки дорожніх умов територій, прилеглих до шкіл, ґрунтуються на результатах обстежень, проведених органами державтоінспекції.
Автодороги на територіях, прилеглих до дитячих навчальних закладів, мають обладнуватись такими технічними засобами організації дорожнього руху, як дорожні знаки «Пішохідний перехід», «Обмеження максимальної швидкості», «Діти», табличкам до них (довжина небезпечної ділянки, позначеної попереджувальними знаками), а також дорожньою розміткою.

Спіймали і засудили телефонного шахрая

Прокуратура Чернігова довела в суді вину «телефонного» шахрая, який обдурив одинадцять осіб під приводом того, що нібито їхні родичі за вчинення протиправних дій потрапили в міліцію, а він за гроші може їм допомогти.
«На гарячому» затримати злочинця допомогли двоє громадян, які, отримавши тривожне повідомлення про те, що нібито їхні родичі потребують допомоги, опанували себе і перевірили інформацію. Переконавшись у її неправдивості, викликали працівників міліції.
Підсудний до останнього заперечував свою провину, але її було доведено завдяки показам потерпілих, які впізнали підсудного, та іншими доказами, наданими державним обвинувачем.
За скоєння злочинів обвинуваченого 8 квітня засуджено до трьох років позбавлення волі. Також шахрай повинен буде компенсувати матеріальну та моральну шкоду потерпілим.

Залишити коментар