Прийшло тепло…але не в наші душі

Пиво стане алкогольним напоєм

З 1 липня пиво на законодавчому рівні стане алкогольним напоєм. Це означає – щоб ним торгувати,  потрібна ліцензія, яка нині коштує – 8 тис. грн. на кожний касовий апарат. І що цікаво, її отримати зможуть лише ті, хто торгує на площі, не менше 20 кв. м. Відтепер пивних ларьків поменшає, а сам напій подорожчає.

Доведеться сплатити податок на нерухомість

До 1 липня громадяни мають отримати повідомлення про сплату податку на нерухомість за 2014 рік, де буде вказано суму та платіжні реквізити (куди сплачувати). У цьому році податок нараховується тільки на ту нерухомість, якою ви володіли у 2014 році, по минулорічній схемі. Платитимуть власники великих квартир (більше 120 кв.м) та будинків (понад 250кв.м). Якщо, отримавши таке повідомлення, ви будете незгодні з указаною сумою, слід взяти оригінали документів на житло та звернутися до податкової служби. Якщо згодні – протягом 60-ти днів з моменту отримання повідомлення податок треба сплатити. Не встигнете, вам нарахують штраф: 10% при затримці до 30 днів, 20% – при затримці на більший строк.

Долар знижується, та чи подешевшають товари?

  За останні півтора місяця гривня зміцнилася на 12%. Сьогодні офіційний курс долара трохи більше 20 грн. Проте купити його можна приблизно по 22,5 грн. Резонно сподіватися, що подешевшають імпортні товари. Стали доступнішими імпортні фрукти. Пороте, поки на банани і апельсини ціни падають, на яблука ростуть. Дешевшає риба, бо її, як і фрукти, завозять майже щотижня. А от продукти з довшим терміном придатності: сири, ковбаси, консерви, оливкова олія, кондитерські вироби  до торгових точок потрапляють рідше, тому ціни на них, певно, ще деякий час триматимуться високими. Не дешевшають й імпортні алкогольні напої. Справа в тому, що коли долар з 8 гривень підскочив утричі, імпортери підвищили ціни в основному удвічі – розуміючи, що надто дорогий товар у них не купуватимуть. Тепер, звісно, вони схочуть повернути втрачені гроші. Не поспішають знижувати ціни і на АЗС. Хоча коли долар ріс, заправки підвищували ціни на пальне по кілька разів на день. Тепер заманюють покупців не зменшенням вартості товару, а різноманітними акціями. Експерти переконані: очікувати на здешевлення пального не варто, бо суттєво подорожчала нафта (вартість бареля понад 65 доларів).

Банки можуть не віддати достроково депозит

Банкам дозволено не видавати вкладникам строкових депозитів кошти раніше, ніж передбачено договором. Це зроблено з метою збереження банківської системи під час фінансової кризи. До цього в нас існували два види вкладів – строковий (на певний термін) і на вимогу (можна брати кошти, коли потрібно). Під перший, звісно, пропонувалися більші відсотки. У разі розірвання достроково строкового, гроші поверталися у триденний термін, але вкладник при цьому втрачав проценти. Відтепер буде три види вкладів: на вимогу, строковий з можливістю повернення коштів раніше, ніж передбачено договором, і строковий без  такого права. Банки, аби залучити більше строкових вкладів останнього виду, певно, запропонують цікаві процентні пропозиції. Але кожному з нас слід добре все зважити, перш ніж підписати договір.

Один коментар

  1. Ната говорить:

    Аффтор! Ты не сказал главного. Ну? Давай, выдави из себя!

    ЗДО – БУ -ЛЫ ! ЗДО – БУ -ЛЫ ! ЗДО – БУ -ЛЫ ! ЗДО – БУ -ЛЫ !

    Ну ведь за это ж скакали? Скачем дальше!

    Кстати, осенью – новый рост тарифов, свідомі!

Залишити коментар