Птахи нам на крилах весну принесли

Територія Корюківського району відноситься до поліської зони – однієї з наймальовничіших у нашій країні. Як ми радіємо весною, коли чуємо спів солов’я, відчуваємо аромат черемхи, свіжість ранкового повітря і теплу росу на зеленій траві! Все це разом дає нам не лише приємні відчуття, а й новий приплив бадьорості і здоров’я.

654

Хто з нас не завмирав, прислухаючись до жалібного крику чайок над морем, або над ключем журавлів, що пролітає в небі. А хіба не чарує дзвінка пісня солов’я та жайворонка? І так хочеться крикнути: «Зупинися, мить! Нехай завжди сяє сонце, квітнуть квіти, буяє повновладне життя!» Все щороку повторюється, але завжди сприймається як свято оновлення природи. Птахи оспівуються багатьма народами світу Так, про птахів розповідають казки, вони є літературними, художніми і пісенними образами. Малий герб України тризуб – це символ сокола, що стрімголов падає вниз (символ влади Святого Володимира). А на емблемі миру Землі – голуб з гілочкою оливкового дерева. Птахи є як найкращою окрасою парків, садів, так і першими помічниками людини у боротьбі за високий врожай полів, садів.
Вже доброю традицією стало в нашій школі у переддень весняних канікул проводити свято зустрічі весни і птахів. Учні із захопленням готують вірші, пісні, сценки, гуморески, легенди, прислів’я та приказки, загадки про птахів. Взимку діти розвішували годівнички вдома і біля школи. Щодня несли птахам насіння, зерно, залишки хліба, щоб у зимовий час їм легше було витримати морози. А тепер підготували для птахів гніздівлі і розвісили їх на деревах. Найкраще попрацювали: Ірина Кобець і Сергій Летута – учні 7 класу, Артур Ананенко, 6 кл. та дев’ятикласники Артем Мелашич і Сергій Горний. Вони виготовили і розвісили гніздівлі для мухоловок, синичок і шпаків. Хай селяться пернаті друзі і допомагають людям знищувати шкідників саду та городу.

Ірина ДЯТЕЛ,
с. Білошицька Слобода

Залишити коментар