П’ЯТДЕСЯТ РОКІВ НЕ ХОДИЛА НА ЗБОРИ…

Ніна МАРЧЕНКО, корюківчанка, колишня вчителька першої школи

Я вже кілька тижнів не можу заспокоїтися, спочатку хотіла прийти до Ігоря Матюхи, а потім вирішила написати до редакції.

Нещодавно у Корюківці відбулися збори громадян. Скажу чесно, п’ятдесят років не ходила на такі зібрання, а оце надумала. Дуже поспішала того дня, на хвилинку заскочила до магазину по хлібину, продавчиня каже, залиште сумку, потім заберете. Йдіть, послухайте і нам розкажете, про що говорили влада і люди. Та коли хвилин за сорок я повернулася за покупкою, дівчата в магазині не приховували здивування: «Невже так швидко скінчилися збори?..»
Дуже жаль, але щорічне зібрання корюківської громади містяни проігнорували. У фактично порожньому залі міський голова Ігор Матюха звітував про підсумки річної роботи міськради, попросивши для доповіді 20 хвилин. Він здебільшого інформував про те, скільки й куди було витрачено коштів, які фінансові проблеми залишились не вирішеними. Коли поспитали присутніх, чи є питання, майже ніхто не відгукнувся. Я сиділа і очам своїм не вірила: така величезна громада, і немає питань. А куди ж вони поділися ті питання і проблеми, про які говорять на базарі, у лікарні, на вулиці, в аптеці? Тож, може, і з запізненням, але хочу висловити свою думку щодо декотрих болючих тем.

ЩО Б Я ХОТІЛА ПОЧУТИ НА ЗБОРАХ
Почну з того, що б я хотіла почути у звіті голови. Трохи традиційної статистики: скільки у місті праце-здатного населення, пенсіонерів, безробітних, малозабезпечених і неблагополучних сімей, яка робота проводиться з тими, хто потребує допомоги. Скільки і яких звернень від громадян надійшло, яким чином були задоволені людські запити чи чому не задоволені? Мені дуже цікаво, наскільки активні депутати міської ради, хто не відвідує сесії, які ініціативи від них надходять, що вдалося виконати, а що – ні. Де і з ким вони проводили зустрічі? Якщо про районних депутатів є можливість щось прочитати у райгазеті, то про роботу комісій і сесій міської – інформації недостатньо. То чому б про це не розповісти на зборах?
Мене, як представника громади, обурило те, що у зібранні фактично не брали участі депутати міської ради. І взагалі, чи відомо людям у місті, хто їхній депутат? Я навіть попросила редакцію поспитати у пересічних містян про це. Особисто я знаю, хто наш обранець. Це Володимир Резніченко. Доводилося не раз звертатися до нього. Наприклад, після буревію торік він допоміг полагодити на нашому будинку покрівлю. Посприяв і у прибиранні сухих дерев. А як цей рік працювали інші, і чи варто за них голосувати людям наступного разу? Бо проблем тільки у «районці» скільки порушувалося, а чи вирішили їх?
Чому перед учасниками зібрання не виступили керівники комунальних підприємств, їм немає чим похвалитися? Неправда, тій же ЖЕК є про що розповісти, люди там працюють на совість! А проблеми міських дитсадків чому ніхто не озвучив? Крім цього, добре було б почути керівників навчальних закладів, де є болючі питання, ЦРЛ, інших. Збори проводяться для того, щоб почути один одного. І, можливо, їх потрібно проводити у вихідний день.
Тепер щодо порушених проблем. Про те, що на ринках (щоденному і недільному) торгують не по правилах – часто – густо із землі, в непривабливих павільйончиках – факт. То чому б не запросити відповідальних осіб, щоб роз’яснили народу ситуацію. Адже людям базари потрібні – і продавцям, які собі робочі місця створили, і покупцям. Значить слід навести порядок, і кому за це треба взятися, як не владі міста.
Скільки потрібно коштів, щоб відремонтувати тротуар від торгового центру до Будинку культури? Сором, та й годі… А чому ігнорується пропозиція містян щодо перейменування вулиць – Радянської на Дуденко та хоча б провулку Червонохутірської – на Тихоновського. Люди ж просили про це давно. І такого болючого у Корюківці дуже багато. Нехай не ображаються на мене організатори заходу, я просто хочу, щоб наступного разу він відбувся при переповненому залі, а люди виходили по його закінченню з легким серцем і добрим настроєм. А не так, як цьогоріч – пошкандибали розбитим тротуаром, опустивши голови…

Залишити коментар