Рак горла: звідки береться, як виявляється і що робити?

Основними причинами раку горла є куріння, алкоголь, вплив хімічних речовин, папіломавірус та інші. В зоні найбільшого ризику – пацієнти, котрі проходять лікування від хронічного ларингіту та лейкоплакії. На рак гортані найчастіше вказують такі симптоми, як зміна голосу, його втрата, легкий кашель, першіння, сухість у горлі, підвищення слиновиділення, у міру зростання клініки задишка. Дуже важливо звернути увагу на біль у горлі, який подібний болю при ангіні, але на який не діють знеболюючі пігулки.
Згодом до цих симптомів приєднуються відчуття клубка в горлі, чужорідного тіла, яке неможливо проковтнути, а також поколювання та здавлювання. Ще одним симптомом, на який потрібно звернути увагу – є утруднення при ковтанні. Саме за таким симптомом найчастіше вдається виявити рак на ранній стадії його розвитку. Пізніше ковтання стає болючим.
Подальші симптоми для точної постановки діагнозу мають значення вже в динаміці – самі по собі вони можуть вказувати на безліч різних захворювань. До них відносяться порушення рухливості шиї, що викликається проростанням пухлини або її метастазів у тканини м’язів. На превеликий жаль, пацієнти звертаються до лікаря, коли у них виникають симптоми, які свідчать про пізні стадії раку горла – кровохаркання, втрата ваги, збільшення лімфовузлів. У такому випадку ефективність можливого лікування різко знижується. За останній рік від раку горла на Корюківщині померло двоє осіб. Ці люди вели асоціальний спосіб життя, проживали у сільській місцевості, до лікаря не зверталися. Тож хворобу було виявлено на пізній стадії. За статистикою, щороку помирає 2- 3 мешканців району, які страждали на цю недугу. А загалом на обліку в нашій ЦРЛ перебуває 15 хворих на рак горла. Звернувшись вчасно по допомогу, після курсу хіміотерапії такі пацієнти мають усі шанси на довге життя.
Безпеки багато не буває. І швидше за все, ваші симптоми не будуть свідчити про онкологію. Але все одно, чому б не звернутися до лікаря прямо зараз?

Олена МИРОШНИЧЕНКО,
лікар-отоларинголог Корюківської ЦРЛ

Залишити коментар