Реформи в дії

Що чекає на екстрену допомогу?

Про перші кроки реформування екстреної меддопомоги розповідає старший фельдшер Корюківського відділення Михайло Стецко.

– Михайле Олександровичу, у чому полягає реформування вашого сектору медичної допомоги?
– На сьогоднішній день створена обласна диспетчерська по прийому і передачі викликів виїзними бригадами. Спочатку її роботу апробують у найближчому до обласного центру Чернігівському районі. А потім – протягом першого кварталу – задіють інші райони області. Отже, дуже скоро усі виклики за телефоном 103 прийматиме та фільтрувати обласна диспетчерська служба.
– Що означає – фільтрувати?
– Відбуватиметься розподіл викликів на екстрені і невідкладні. До категорії екстрених належать звернення щодо пацієнта, який перебуває у невідкладному стані, а саме: непритомний, судоми, несподіваний розлад дихання, раптовий біль у ділянці серця, блювота кров’ю, гострий біль у черевній порожнині, зовнішня кровотеча, ознаки інфекційних захворювань, гострі психічні розлади; стани особи, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта та інших осіб, або зумовлені усіма видами травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови); ураження електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодження, асфіксія усіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи); отруєння, укуси тварин, змій; порушення нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотечі). До категорії екстрених належать також звернення медичних працівників щодо транспортування пацієнтів, які перебувають у стані, що потребує обов’язкового медичного супроводження і термінової госпіталізації до стаціонарних закладів охорони та інше.
– А як розподіляться обов’язки між первинною ланкою і вашою службою та чи відбулися кадрові зміни у Корюківському відділенні екстреної допомоги?
– Щоб уникнути непорозумінь при наданні меддопомоги та щоб не постраждали від реформування люди, потрібно створити бригаду невідкладної допомоги при первинній ланці медико-санітарної допомоги (при районній поліклініці у Корюківці). До речі, така бригада працювала у 2013 і 2014 роках. Станом на січень цього року саме реформування за новим наказом Міністерства охорони здоров’я до нас ще не дійшло. І підтвердженням цього є те, що за січень у нас було 79 викликів на село. І лише одна третина – за призначенням, натомість у решті випадків допомогу повинна була надавати первинна ланка медико-санітарної допомоги. Ніяких змін у нашому штатному розписі поки що не планується. Медикаментами, пальним та кадрами забезпечені повністю.
– А як з транспортом?
– Маємо автомобіль «Пежо», який повністю укомплектований, але після чотирьох років експлуатації він потребує ремонту. Три інші автівки УАЗ зношені: дві з них на сто відсотків, одна – на дев’яносто. І хоча наша служба утримується з обласного бюджету, все ж обслуговуємо населення Корюківського району. Було б добре, аби один чи два авто нам придбала Корюківська об’єднана територіальна громада…

Залишити коментар