Реєстрація договорів оренди земель

Відбулися суттєві зміни в законодавстві України, що стосуються й діяльності реєстраційної служби районного управління юстиції та надання нею адміністративних послуг. Як саме вони вплинуть на громадян та інших суб’єктів звернень при отриманні таких послуг?

Завжди актуальне і цікаве питання з приводу реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» вніс зміни в реєстрацію таких договорів. Відтепер реєструвати договори оренди такої землі мають право нотаріуси незалежно від їх нотаріального посвідчення. Право реєструвати такі договори залишається і за реєстраційною службою.
Змінився і порядок реєстрації: тепер, щоб зареєструвати оренду, спершу необхідно зареєструвати право власності на земельну ділянку, що передається в оренду, якщо таке не було зареєстровано у Державному реєстрі речових прав, але було зареєстровано відповідно до діючого законодавства з питань реєстрації права власності на земельні ділянки до 1.01.2013 року. Така реєстрація проводиться за однією заявою щодо реєстрації оренди. У зв’язку з поданням однієї заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права) заявник сплачує лише за послуги з державної реєстрації права оренди. Власнику земельної ділянки звертатися не обов’язково. Реєстрація права власності в такому випадку проводиться за зверненням майбутнього орендаря.

Анастасія ПЛЮЩ, начальник реєстраційної служби

Залишити коментар