Реєстрація місця проживання новонародженої дитини

З моменту запровадження проекту по жовтень 2017 року включно Корюківським районним відділом ДРАЦС ГТУЮ у Чернігівській області  було прийнято заяв на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини – 48, видано довідок про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини працівниками відділу – 25.

Відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” та Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 “Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру” документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через відділ державної реєстрації актів цивільного стану або працівників, що проводять державну реєстрацію народження дітей при пологовому відділенні Корюківської центральної районної лікарні.

Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

Реєстрація місця проживання дитини проводиться за місцем проживання її батьків чи одного з батьків або ж законних представників. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами, місце проживання дитини реєструється за місцем проживання одного з батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків.

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини до відділу ДРАЦС подаються наступні документи:

-заява про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини за формою згідно з додатком 7 Порядку реєстрації місця проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207;

– паспорти батьків;

– свідоцтво про народження дитини;

– квитанція про сплату адміністративного збору (розмір адміністративного збору складає 0,0085 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (13,60 грн);

– копію витягу про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (у разі подання документів для реєстрації місця проживання дітей одинокими матерями).

У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів додатково подаються   документ, що посвідчує особу представника та документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законним представником дитини – батьками (усиновлювачами).

При поданні документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, через відділ державної реєстрації актів цивільного стану уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини, та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини.

Після перевірки всіх необхідних документів поданих для реєстрації місця проживання новонародженої дитини відповідальна особа відділу ДРАЦС в заяві про реєстрацію місця проживання дитини у відповідній графі проставляє свій підпис, прізвище, ініціали, дату прийняття заяви та печатку відділу реєстрації актів цивільного стану. Прийняті документи передаються до відповідного органу реєстрації.

Довідка про реєстрацію місця проживання дитини може бути видана разом зі свідоцтвом про народження безпосередньо в половому будинку, або за бажанням батьків – у відповідному органі реєстрації чи відділі державної реєстрації актів цивільного стану або надіслана поштою.

При цьому слід зазначити, що даний вид сервісу, який надається відділом державної реєстрації актів цивільного стану є доступним та  не потребує додаткового витрачання часу батьками на оформлення документів про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини.

Спеціаліст Корюківського районного відділу     державної реєстрації актів цивільного стану    Головного територіального управліюстиції у Чернігівській області  С.П. Юденко                                           

 

Залишити коментар