Революція Гідності

Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року в Україні запроваджено День Гідності та Свободи, який відзначається 21 листопада. Він має бути постійним нагадуванням сучасному і майбутнім поколінням про доленосні події в Україні на початку XXI століття, коли народ встав на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
А почалося все 22 листопада 2004 року з загальнонаціональних протестів, мітингів та інших акцій громадянської непокори. Згодом вони переростуть у Помаранчеву революцію і будуть останньою краплею народного терпіння після того, як ЦВК оголосила сфальсифіковані на користь Віктора Януковича результати другого туру президентських виборів. Українці вийшли на Майдан і добилися повторних виборів, на яких переміг Віктор Ющенко. Через рік, у листопаді 2005 року, Ющенко заснував День Свободи. Та, на жаль, нова влада так і не змогла реалізувати більшості очікувань людей, і на наступних виборах Президентом знову став Віктор Янукович, який скасував День Свободи і об’єднав його з Днем Соборності.
У листопаді 2013 року українці знову вийшли на Майдан. Увечері 21-го почали збиратися на мітинг, щоб закликати тодішню владу не відмовлятися від довгоочікуваної нашими людьми євроінтеграції. Спочатку було приблизно 1500 осіб, а 24 листопада – уже понад 100 тисяч. Потім відбувся студентський страйк, який безжально розігнали беркутівці, а 29 листопада на Євромайдані влаштували великий мітинг із закликами до відставки уряду та дострокових виборів у парламент. Ніч на 30 листопада стала кривавою: злочинна влада застосувала проти непокірних силу. І це був тільки початок, натомість пік революційних подій припав на 18-20 лютого, коли було вбито багатьох євромайданівців. У ніч з 21 на 22 лютого Янукович втік з України, згодом Росія анексувала Крим і вторглася на Донбасс, де й до сьогодні триває неоголошена війна, що забирає життя наших дітей і чоловіків, братів і друзів. Ми маємо це пам’ятати!
21 листопада у Корюківці відбувся мітинг. Представники районної і міської влади, громадськості вшанували своїх героїв, поклали квіти до пам’ятного знака, встановленого на честь учасників антитерористичної операції на сході нашої держави.

Залишити коментар