Різці і стамески у дитячих руках

При Корюківській громадській організації «Будинок культури» (фабричний БК) працює дитячий гурток з різьблення по дереву, яким керує Леонід Ковальчук.

444_2

Зліва направо – у нижньому ряду: Євген Порк, Максим Черняк, Катерина Гончаренко, Оксана Метла, Євген Кугук, Іван Харченко, Вадим Самотік; у верхньому ряду: Юрій Носов, Сергій Кожедуб, керівник гуртка Леонід Ковальчук, Тимофій Олійник, Ігор Чубара, Михайло Янченко.

444_1

Сергій Кожедуб із власними переможними роботами

Любити свою роботу – велике щастя, а вміння цією любов`ю запалювати душі інших – щастя встократ. Саме так і не інакше більше тридцяти років працює у атмосфері творчості Леонід Петрович Ковальчук. До нього у гурток приходять хлопчики і дівчатка, і кожен стає якщо не супермайстром, то вмільцем працювати з деревом – точно. Леонід Петрович пишається усіма своїми вихованцями. Кожна юнацька робота для вчителя – особлива й індивідуальна. І не тому, що виконана вона його учнями, а тому, що тільки осягнувши всю складність роботи з деревиною, можна побачити у плавних лініях не одну годину старанності, у геометричних пропорціях – скрупульозність. Особливо талановиті щороку беруть участь у різноманітних конкурсах, захищаючи честь району навіть на республіканському рівні. І результати досить гарні.
Три роки Леонід Ковальчук працює з гуртківцями юних різьбярів при Корюківському районному центрі дитячої та юнацької творчості. Молоді таланти цієї групи за досить короткий час досягли хороших результатів. Вони опанували техніку контурного, геометричного, яворівського різьблення. Найкращих успіхів у цьому мистецтві досягли: Тимофій Олійник, Євген Кугук, Максим Черняк, Катерина Гончаренко, Оксана Метла, Олександр Лашко, Євгеній Порк, Михайло Янченко, Єгор Чубара. Сергій Кожедуб у минулому році на обласній виставці «Люби і знай свій рідний край» зайняв друге місце, а у цьому році – перше. На всеукраїнській – Сергій виборов третє, і відзначений дипломом і районною одноразовою грошовою стипендією, яку було вручено на урочистій лінійці з нагоди свята останнього дзвоника у Корюківськовій загальноосвітній школі №4. Юнак там навчається у десятому класі.
Постійну матеріально-технічну підтримку гуртку надає підприємство ПАТ «Слов`янські шпалери – КФТП». Останньою вагомою допомогою було придбання Благодійним Комітетом «Слов`янський» для гуртківців професійного набору інструментів для різьблення по дереву. Тепер завдяки цьому обладнанню гуртківці освоюють нові види різьблення.
Із деревиною обіцяли допомогти у міській раді. Зараз міське комунальне підприємство займається розчищенням міста – вирізаються старі дерева, серед яких і липа – найкраща сировина для роботи по дереву. Керівник КП обіцяв подбати про талановиту молодь.
«Діти відвідують гурток із задоволенням, – говорить Леонід Ковальчук. – Сьогодні мистецтву різьбярства навчається 28 хлопчиків і 2 дівчаток. Коли бачу, з якою наполегливістю мої вихованці виконують кожен рух інструментом, аби довести свою роботу до досконалості, розумію, що потреба створювати прекрасне є. І її, цю потребу, як іскорку, варто берегти в юних душах і примножувати».

Залишити коментар