Роботу зроблено, об`єкт – здано!

Шістнадцятиметровий міст – за два дні!

Питання необхідності ремонту  мосту на Ченчики піднімалося  на сході селища поспіль останніх  декількох років – побитий – покоцаний,  з дірками та прогалинами  такими, що  страшно по ньому йти! А користуються цим  об’єктом і мешканці Ченчиків, і холминці  їздять велосипедами по ягоди – гриби, добираються на рибогосподарство чи ганяють скот на пасовище, і листоноша, і соцробітник… Та, мабуть, життя весь час підкидало нагальніші проблеми, які потребували втручання, тож дірявий міст – терпляче  чекав ремонту…66_4 66_2

Терпець урвався мешканці Холмів Аллі Клюй, яка, випасаючи худобу у травні, побоялася навіть переганяти корів через небезпечну споруду. А ввечері жінка поспішила до сусідки – Любові Омеляненко зі словами: «Треба щось робити! Любо Іванівно, організовуй…» І Любов Іванівна, жінка надзвичайно жвава, колишній продавець з багаторічним досвідом, а нині – пенсіонерка, підняла на ноги жителів вулиць, які випасають череду за ченчиківським мостом, а саме: М. Єременка, Лесі Українки, Ворошилова, частково – Островського і Леніна. Своє сприяння пообіцяв і селищний голова Микола Дорошко. І слова дотримав.
За місяць були заготовлені всі матеріали. У складчину люди винайняли трактор, придбали солярку. І 21 липня 14 чоловіків із своїм інструментарієм – сокирами, кувалдами, ломами, дрелями та ін. вирушили на стратегічно важливий об’єкт. Добиралися хто чим – мотоциклами, велосипедами, автівками і навіть мотоблоком.
– Ви не уявляєте, з яким завзяттям люди взялися за справу! – ділиться враженнями Л. Омеляненко. – Наші чоловіки так старалися, що у перший день навіть тормозки додому цілими попривозили – не до перекусу було! З самого ранку і до шостої вечора трудилися без передиху.
Попри те, що серед 14 чоловіків не було жодного будівельника, міст, як стверджують холминці, вийшов дуже показний і гарний! Лише за два дні на місці небезпечної споруди з’явилася нова і надійна – шириною 6 метрів і довжиною – 16 м! Старими залишилися лише палі, а все інше – новеньке, перестелене з дуба! Навіть перила облаштували та підсипку зробили.
– Селищний голова Микола Дорошко двічі на день велосипедом підвозив чоловікам цвяхи і взагалі допомагав нам від душі! Ми дуже вдячні йому особисто, селищній раді і всім, хто всіляко нас підтримував, за сприяння у цій важливій для людей справі, – каже у розмові організатор толоки Любов Омеляненко. – Шкода, що депутати селищної ради, закріплені, зокрема, за названими вулицями і селом Ченчики, не підтримали людської ініціативи. На відміну від простих сільчан, їхніх виборців, які не рахувалися ні з часом, ні з коштами, ні з власними силами… Чесно кажучи, і жоден житель Ченчиків не те що не вийшов на толоку, а навіть не подякував. Ну, й дарма, не для цього ми самоорганізувалися. Старалися ж не для когось особисто, а для всіх, для людей…
Відремонтований міст урочисто приймав селищний голова, подякував усім трудівникам і високо оцінив результат їхньої спільної праці. А настоятель Свято-Михайлівського храму о. Михайло Зорівчак освятив споруду, аби служила людям на благо багато років.
Ось так, завдяки ініціативі і організаторській роботі двох жінок, сприянню місцевої влади та небайдужих людей, зрушилося з місця і вирішилося задавнене питання, яке, можливо, у розрізі проблем району – порошина, але для конкретної громади – велике діло. Якщо хтось думає, що підняти людей нехай навіть на благородну і добру справу – легко, помиляється. Адже вказувати і сперечатися всі завжди гаразд, а зробити самим – то інша річ. Холминці показали добрий приклад самоорганізації, не чекаючи манни небесної, довівши, що все у наших руках. Було б бажання.

***
Пенсіонери: Володимир Бондаренко, Василь Кукуюк, Володимир Сидорець, Віктор Лебедко, Василь Кириченко, Олексій Корх, працівники Холминського держлісгоспу: Віктор Шеремет і Сергій Мальчик, ретранслятора: Олександр Демченко і Олег Демченко, вчитель географії місцевої школи Сергій Оліфіренко, водій Холминської лікарні Віктор Омеляненко, різноробочий ПСП «Червоний маяк» Роман Самойленко та безробітний Андрій Павленок – це ті чотирнадцятеро холминців, які відремонтували міст на Ченчики і яким при нагоді не варто шкодувати слів подяки за добру суспільноважливу справу. 66_3

Залишити коментар