Розмова за «круглим столом»

Нещодавно у райдержадміністрації відбувся «круглий стіл», учасниками якого були керівники і спеціалісти державних управлінь, фондів, закладів охорони здоров’я, інших служб, голови громадських організацій, воїни-інтернаціоналісти. Вів захід голова райдержадміністрації Віктор Чернуха. На порядку денному було одне питання – забезпечення пільгами учасників бойових дій, ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни, інших категорій, про яких постійно турбується держава.

Начальник управління соцзахисту населення Світлана Самсон повідомила, що перелічені вище категорії пільговиків мають право на: 75-відсоткову компенсацію державою комунальних послуг, сплату за житло, стаціонарний телефон, придбання палива, санаторно-курортне лікування, безоплатний проїзд усіма видами транспорту, окрім таксі, першочергове зубопротезування, окрім випадків, коли використовуються дорогоцінні метали. І хоча 28 грудня минулого року внесені законодавчі зміни, пільги інвалідів ВВв та учасників бойових дій поки що залишаються. Можливо, влітку будуть деякі зміни, наприклад, можуть враховуватися інші доходи пільговика. Та про це буде повідомлено додатково.
Головний лікар Корюківської ЦРЛ Сергій Пивовар наголосив, що кількість ветеранів та інвалідів ВВв, учасників бойових дій у нашому районі залишається значною. Проте цільових коштів передбачається недостатньо. Зважаючи на подорожчання медикаментів, на жаль, не кожен зможе скористатися своїми пільгами… Хоча з боку медиків робиться все можливе: ця категорія населення перебуває під наглядом терапевтів та дільничних лікарів, у ЦРЛ для них виділено окремий кабінет, а в стаціонарних відділеннях — спеціально підготовлені палати. Амбулаторні карти на них зберігаються окремо. Протягом минулого року санаторне лікування отримали 25 інвалідів війни, 15-учасників бойових дій, 193 – Великої Вітчизняної війни. Медичну допомогу на місцях надавали багатьом, а державну компенсацію – виплатили одному учаснику бойових дій..
Коментуючи виступи, голова райдержадміністрації Віктор Чернуха сказав, що кошти, які будуть спрямовані на лікування ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, в тому числі і воїнів-інтернаціоналістів, потрібно розподілити так, щоб усі їх отримали, або це відбувалося пропорційно. А не так, як у минулі роки: дехто зміг пролікуватися двічі на рік, а хтось — взагалі не скористався такою можливістю. Також необхідно створювати належні умови у спеціально відведених у ЦРЛ палатах.
У продовження теми лідер воїнів-афганців та інтернаціоналістів Сергій Бабич зазначив: «Повинно усе бути соціально справедливо, тобто – наводити порядок і показувати на прикладах гласності, скільки і кого проліковано з пільговиків. І щоб не порушувалася пропорція. І кожен зацікавлений міг отримати відповідну інформацію». Ще прозвучало запитання: як можна потрапити на лікування до обласного госпіталю? «До нього бажаючих пролікуватися менше, ніж потрібно. А тому, щоб поїхати туди на оздоровлення, необхідно звертатися до дільничного терапевта», – відповів Сергій Пивовар.
Пенсійному забезпеченню присвятила свій виступ заступник начальника Пенсійного фонду у районі Неля Гончар. Вона повідомила, що учасники бойових дій виходять на почесний відпочинок – чоловіки у 55 років, жінки – 50. Відповідно у них трудовий стаж повинен складати 25 і 20 років. Розповіла про методику нарахування пенсій воїнам-інтернаціоналістам і їх рідним. Якщо син чи донька загинули в Афганістані під час військових дій, то батько і мати мають пільгу – на п’ять років раніше, відповідно у 50 та 55 років ідуть на пенсію. У нашому районі є загиблі учасники антитерористичної операції. Отже, їх батьки матимуть право на пенсію та отримуватимуть близько двох тисяч гривень. «Я б хотів, щоб колишні воїни-афганці, інтернаціоналісти, які є реальними учасниками бойових дій, мали можливість безпроблемно лікуватися у спеціально відведених палатах, де були б створені кращі умови, – сказав Сергій Бабич. – У попередні роки траплялися випадки, коли не всі наші побратими могли не те, що пролікуватися за державні кошти, а й потрапити до відведених для них палат. Хоча є воїни-афганці, у яких здоров’ячко підірване, і вони потребують постійної допомоги». Сергій Бабич назвав факт, що серед воїнів-афганців є такі, котрі отримують трішки більшу пенсію за мінімальну. Проте, Неля Гончар резонно стала заперечувати, що «цього не може бути. Коли воїни-інтернаціоналісти подають усі документи, а також відповідного зразка посвідчення, то їм нараховується пенсія не менше 1565 гривень. Я просила б назвати таких осіб, ми розглянемо їхні пенсійні справи, намагатимемося допомогти, але на законних підставах… А загалом з усіма пенсіонерами, які мають пільги учасника бойових дій, наші люди працюють дуже ввічливо. І якщо виникатимуть якісь проблеми, обов’язково їх будемо вирішувати, як це передбачено законом».
Підсумовуючи роботу «круглого столу», голова райдержадміністрації згадав наших відважних земляків, які перебувають у зоні АТО. Він зазначив, що з часом і вони, захистивши українські землі, повернуться і матимуть змогу отримати посвідчення відповідного зразка та пільги учасника бойових дій. Нам потрібно оточити їх увагою. Загальним, у цьому чи в наступні роки будуть встановлені меморіальні дошки, їх іменами бажано б назвати вулиці чи спеціальні куточки у школах, щоб на конкретних прикладах утверджувати патріотично-виховну роботу.

Залишити коментар