Рибинська громада відстояла школу

Як уже писав «Маяк», цього літа над рибинською дев’ятирічкою нависла загроза закриття. Бо станом на 2 липня в ній було лише 23 учнів, а функціонування закладу можливе за умови навчання не менше 25 дітей. Та несподівано ситуація змінилася, і на сьогодні в школі вже 28 вихованців!

Начальник відділу освіти, культури і туризму РДА Юлія Сита розповіла, що громада не давала згоди на закриття школи. Але якби на 1 вересня у закладі було менше 25 учнів, то держава припинила б виділяти субвенцію на його утримання. І тут два виходи: або закриття, або фінансування сільською радою. «Причому, першого класу з двома дітлахами ми б не відкрили за будь – яких обставин, – каже Юлія Михайлівна. – Забрати рибинських учнів могли Сядрине, Холми або Б. Слобода. Корюківська ОТГ навіть пообіцяла комфортний автобус для підвезення школярів до Сядринської школи, де вже навчається їхніх дев’ятеро дітей. Але активні сільчани вирішили знайти… учнів. І коли 18 липня ми з заступником голови райдержадміністрації Анжелою Ющенко знову прибули до них, то несподівано для нас надали заяви від батьків 28 дітей. Знайшли аж п’ятьох: троє підуть до першого (і тепер буде повноцінний перший клас) і по одному до п’ятого і сьомого класів. Двох своїх дітей шкільного віку забрали із Сядриного, та ще одного дошкільника, котрий їздив до цього ж села в дитсадок. Ще двох малюків, яким на перше вересня не виповниться шість років, батьки погодились раніше віддати до школи. Тепер думаємо – гадаємо, як матеріально забезпечити у районі сім перших класів, адже попередньо їх планувалося шість, і держава виділила кошти на цю кількість. Але, впевнена, зробимо все можливе. До речі, учителям, що працюватимуть у перших класах (класоводи і предметники: іноземна мова, фізкультура тощо) з нинішнього навчального року будуть на 30% підвищені посадові оклади».
Ю.Сита розповіла, що рибинці думають і про перспективу школи. Є у селі багатодітна родина, де шестеро дітей. Батьки там проблемні, тож дітей з сім’ї на певний період вилучили. І хоча найменшеньку дівчинку вже удочерили, старшому незабаром виповниться вісімнадцять та ще один п’ятнадцятирічний хлопець вступає до професійного закладу, решту діток можуть повернути мамі з татом, тобто додасться ще трійко учнів. Але таке можливе за умови наведення дорослими ладу у своєму житті і вдома. От земляки й намагаються допомогти їм стати на путь праведний та облаштувати побут.

Залишити коментар