Ринок вимагає упорядкування

41

Щоденний ринок. Своїм крамом люди торгують вже хоч і на ринку, але, знову ж – із землі, а після дощу – ледь не з калюжі. Що змінилося?..

Міський щоденний ринок – місце досить жваве. Чималенький потік людей і товарів проходить через нього, для багатьох тут стали постійними робочі місця і зустрічі, змінити які вже навряд чи вийде… Тож не дивно, що й увага до цього торгового майданчика пильна (хоча й не досить прискіплива, на думку багатьох), і не лише у контролюючих органів. І виникають тут час від часу різні “гарячі” ситуації, котрі треба оперативно нормалізувати. Районна газета, коли є відповідний привід, про це пише.

Ось ще однією, не сказати, що свіжою, – скоріше задавненою проблемою поділився з кореспондентом співвласник ПП “Торг-СВ” (яке орендує у міської ради ринок) Сергій Коломієць. Оце змусили правоохоронці торговців, які досі продавали свій крам на тротуарі вздовж вулиці Передзаводської, перейти на ринок. Та розміщення на його території продавців ягід, городини та іншого товару не влаштовує. Кажуть, відразу біля воріт ринку асфальт у ямах, покупці ходять – спотикаються, калюжі у дощову погоду обминають, а продавцям стати нормально ніде… Кілька років тому райспоживспілка вела воду від “старої бані” до свого кафе “Зустріч”, асфальт за усною згодою представника міськради зламали, перерили, обіцяли відновити, та й досі так залишається… А співвласники-орендатори ринку платять за оренду базару та асфальту, якого нема. Скільки ще триватиме таке неподобство?..
Директор ПП “Торг-СВ” Тетяна Зайцева на запитання кореспондента про цю ситуацію доповнила, що ще у червні 2013 року писали листа міському голові щодо пошкодження частини асфальтового покриття ринку та необхідності його відновлення. Але все так і залишається. Тепер міліція “переселила” торговців з тротуару на ринок, але ті вимагають створення належних умов. На ринку не так вже й багато торгових місць. За встановленими столами ті продавці торгувати не хочуть, на майданчику (викладеному плиткою) біля дирекції ринку теж не бажають – “тут нас не побачать покупці”. І кожен день вказують на недоліки, при цьому не дуже охоче платячи 1,25 гривні за день за місце. Навіси ж при вході встановити (між уже існуючими торговими рядами, ларьками) для “нового поповнення” дирекція теж не може… Повинна вона заплатити цього року майже 44 тисячі гривень орендної плати за землю, і за оренду майна платить, куди входить і отой побитий асфальт. Тож невже не пора все це впорядкувати?..
Секретар міської ради Леонід Малиш теж прокоментував ситуацію на прохання газетяра. За чинним законодавством – торгівля на вулицях, тротуарах не дозволяється, а тільки у приміщеннях або у визначених місцях. Тобто у магазинах чи на базарі. Щодо благоустрою ринку, то це повинно виконуватися за рахунок співвласників підприємства. І весь непорядок, котрий є на його території – на совісті власників цього підприємства, з якого вони отримують прибуток. Тож хай і впорядковують та асфальтують. А якщо райспоживспілка обіцяла їм відновити покриття, то з нею і домовляються про вирішення цієї проблеми.

Залишити коментар